Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

Na veletrhu SALIMA nabídne své služby i PGRLF

 

PGRLF - finanční a servisní organizace pro české zemědělce. Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond  (PGRLF) byl založen v roce 1993 a jediným akcionářem je Ministerstvo zemědělství ČR.  Jeho hlavní činností je poskytování podpor formou dotací úroků z úvěrů, finanční podpora pojištění, poskytování půjček či poskytování finančních prostředků ke snížení jistiny úvěrů.

V současné době zahrnuje nabídka podpůrných programů PGRLF třináct programů určených pro zemědělské prvovýrobce, zpracovatele zemědělské produkce a podnikatele v oblasti zpracování dřeva a lesního hospodářství. Vedle primárních podpor ve formě subvence částí úroků z komerčních úvěrů je dnes poskytována přímá podpora pojištění či nákupu zemědělské půdy, podpora ve formě úvěrů poskytnutých PGRLF a podpora ve formě zajištění úvěrů. Další významnou roli PGRLF plní prostřednictvím podpor pojištění hospodářských zvířat a plodin, pojištění produkce školek s produkcí sadebního materiálu lesních dřevin a pojištění lesních porostů.

Na veletrhu Salima chce PGRLF podpořit především Program podpory ZPRACOVATEL. Ten je určen pro podnikatele, kteří se zabývají zpracováním zemědělských produktů a dosahují příjmů z této činnosti ve výši minimálně 50 %

Mohou ho využít všichni, kteří se zabývají zpracováním zemědělských produktů, přičemž velikost jejich závodu není omezena (např. mlékárny, masné závody, pekárny, sýrárny, apod.). Skupina  případných žadatelů je tedy poměrně široká.

V rámci programu lze žádat v případě investic na pořízení investičního majetku, který souvisí se zpracováním zemědělských produktů a vede zejména ke zlepšení jakosti výrobků, snížení výrobních nákladů, dalšímu rozšíření produkce podniku, zlepšení produktivity, snížení ekologického zatížení apod.

Formou podpory je dotace části úroků z úvěru poskytnutého komerčními subjekty; maximální sazba podpory je 5% p.a. a zároveň maximální výše podporovaného úvěru je 50 mil. Kč/rok u jednoho žadatele.

Více informací získáte v průběhu veletrhu Salima na stánku Ministerstva zemědělství v Pavilonu A1, případně na  webových stránkách www.pgrlf.cz

Kontakt pro média: Hana Hikelová, tel.: 702 002 935

Datum: 16.2.2016 12:19:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště