Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

Maďarské chutě 7x jinak

 

Zemědělské marketingové centrum, které je součástí společnosti Maďarská turistika a které pomáhá propagovat maďarské zemědělské a potravinářské výrobky na zahraničních trzích, přivezlo letos do Brna sedm společností z různých oblastí potravinářského průmyslu.

Na maďarském stánku v pavilonu A2 je možné objevit firmy, které nabízejí paprikové, grilovací či jablečné omáčky, produkty z vepřového a drůbežího masa, husí a kachní speciality, těstoviny, pochutiny z medu s bylinkami, tradiční trdelník či pálenku.

„Mezi vystavovateli jsou malé rodinné firmy, ale i větší společnosti s mnohaletou tradicí,“ říká Katalin Horvát, projektová manažerka Zemědělského marketingového centra se sídlem v Budapešti. „Pro jednu z firem je prezentace v Brně zahraniční premiérou,“ dodává. K rodinným firmám patří společnost Paprissimo, která se od roku 2000 specializuje na výrobu omáček z věhlasné maďarské papriky, grilovacích omáček a také jablečných omáček, kterou na stánku přítomný majitel a šéfkuchař v jedné osobě Ákos Lokodi doporučuje nejen k přírodnímu pečenému masu, ale překvapivě i ke sladké vánočce. „Včera i dnes jsme měli na stánku velice zajímavá setkání, na odpoledne připravujeme firemní prezentaci pro obchodní řetězec,“ shrnuje aktuální dění Balázs Debeczeny, obchodní manažer společnosti. 

Maďarské chutě reprezentuje také společnost Marian Foods, která patří k nejstarším a největším zpracovatelům potravin v Maďarsku a nabízí širokou škálu produktů z drůbežího a vepřového masa. Pětadvacetiletou tradici má firma Tranzit Food, která se specializuje na husí a kachní produkty špičkové kvality. Po čtyři desetiletí je na trhu i skupina firem Gyermelyi, která vyrábí více než čtyřicet druhů bezvaječných a vaječných těstovin a výrobky z tvrdé pšenice. V Brně se tyto společnosti prezentují spolu s dalšími výrobci – lihovarem Szicsek, známým destiláty z různých druhů ovoce, společností Herbatea Manufaktúra, která kombinací bylinek, medu a koření vytváří speciální pochutiny, a o sladkou tečku za tímto výčtem se stará společnost Kürcsi, která nabízí lahodné trdelníky s různými příchutěmi. „I v Maďarsku, podobně jako v jiných zemích, se setkáváme s rostoucím zájmem o přírodní produkty bez konzervantů,“ říká o současném trendu Katalin Horvát, která věří, že maďarský stánek zaujme návštěvníky veletrhu pestrou nabídkou a firmy odjedou z Brna bohatší o nové kontakty.

Datum: 26.2.2014 18:56:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště