Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

Leonardo technology: Vyčarujte na svém pečivu úsměv a zaujměte zákazníka!

 

V dnešní době je v regálech nepřeberné množství tvarů a druhů pečiva. Zaujmout zákazníka na první pohled, aby si vybral zrovna vaše pečivo, již snad prakticky není možné. Respektive do teď to nebylo možné. S laserovou technologií od Leonarda totiž dokážete vykouzlit na vašem pečivu nejenom úsměv, ale i jakékoliv tvary či nápisy, a to bez ovlivnění chuti. Zákazník na první pohled pozná rozdíl. Pozná produkt, který je odlišný a který v zásadě volí jako první. Produkt, který zaujal, produkt, který má značení laserem Solaris od Leonarda.

Struktura organického materiálu tvořená kůrkou vypečeného chleba či jiného pečiva je vhodná pro bezkontaktní značení CO2 laserovým paprskem přímo za pohybu na dopravníku. Značení nevyužívá inkoustu ani jedlých etiket, je zcela bez spotřebního materiálu, navíc zcela bez zápachu a ovlivnění chuti, splňující regulativa US FDA Registration.

Jako jediná a první firma v České republice zavedla tuto technologii v pekárně a cukrárně Sázava s výkonným CO2 laserem Solaris od Leonardo technology. Pracoviště s laserem je zcela samostatné a vložilo se mezi dopravníky, díky tomu nedošlo k ovlivnění rychlosti produkce.

Vše začalo testy na chlebu, který po kontaktu s laserovým paprskem změnil barvu na bílé značení. Laserový paprsek se velmi lehce dotýká chleba a tepelně působí jen na povrchu, čímž mění barvu chleba. Zajímavé je, že dle typu ingrediencí se chová i výsledné značení, které je buď světlé až bílé, nebo se naopak mění v tmavé barvy.

Prvotní požadavek pro identifikaci výrobku, a i atraktivní vzhled byl vyřešen. Dalším krokem byla realizace a implementace. Zní to velmi jednoduše, ale samotná realizace není tak prostá. Paprsek laseru je přesně zaostřený na malou stopu tak, aby podával velmi vysoký výkon. Pokud se změní velikost chleba, tedy jeho výška, musí se změnit i zaostřená vzdálenost laseru. Z tohoto důvodu je laserová značící hlava umístěná na servu, které automaticky nastavuje výšku laseru nad chlebem.

Veškeré ovládání a nastavení laseru se provádí přes dotykový terminál. Obsluha má k dispozici velmi komfortní ovládání a nastavení informačního systému.

Vlastní grafiku pro značení vytváří pekárna Sázava sama na počítači. Jednoduchou variabilitou je možné tisknout denně různé texty, jako jména z kalendáře, PF přání nebo i různé grafiky. Laser nepotřebuje údržbu a absence spotřebních materiálů, jako jsou např. inkousty a ředidla, pak velmi uspoří náklady.

Leonardo technology jako první využil skuliny na trhu a použil pokrokové značící technologie pro automatizaci průmyslové výroby chleba. Výroby, kde by nikdo nečekal, že bude jednou laser žádoucí. Leonardo technology tak realizuje automatizaci průmyslového značení.

Další informace naleznete na www.LT.cz a samozřejmě také na veletrhu SALIMA 2018 v pavilonu V, na stánku 012.

 

Datum: 19.1.2018 15:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště