Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

Leonardo Technology: Laserové nápisy jako budoucnost čerstvého ovoce a zeleniny

 

Největší úspěch s nejmenší investicí – to je čím dál více populární značení čerstvého ovoce a zeleniny pomocí laserových paprsků. Díky CO22 laseru Solaris tak na povrchu čerstvých výrobků lze vyznačit text, loga a čárové kódy podle vašeho výběru a požadavku. Takové ovoce a zelenina jsou na první pohled rozeznatelné a pro zákazníka atraktivnější a nejen to. Značení je zcela organické, protože nepoužívá žádný spotřební materiál. Je tak zaručena skutečná chuť ovoce a zeleniny a není narušena jeho čerstvost a trvanlivost.

Evoluce nebo revoluce ve značení? V současné době značení ovoce a zeleniny laserem zažívá svůj boom především v zahraničí. Je však jen otázkou času, kdy výhody této technologie převládnou i u nás a v obchodech na nás vykoukne ovoce a zelenina s úsměvem, co ji vykouzlil CO2 laser Solaris.

Pomocí CO2 laseru Solaris lze značit do slupek ovoce a zeleniny texty, loga a EAN kódy. Značení je možné nejenom u ovoce a zeleniny, které mají silné slupky, jako je meloun nebo avokádo, ale i do tenkých slupek, jako jsou jablka a okurky. Vhodnost použití laserového značení a výsledný kontrast nápisu, vždy závisí na povrhu potraviny. Je vhodné předem vždy otestovat, zda se dané ovoce nebo zelenina pro značení laserem hodí.

Jednou z výhod přímého laserového značení na ovoce a zeleninu je, že není potřeba polepů etiketami či použití balení do folií a jejich následné etiketování. Zvláště u kulatých kusů ovoce a zeleniny může být nalepení samolepících etiket problematické. Samolepky mohou v některých případech odpadat. Pokud se použije pro označení laser, je to trvalé značení. Z výrobku pak nemůže nic odpadnout.

Lasery také nepoužívají inkoust ani lepidlo, což z nich činí dobrou organickou alternativu především pro zachování BIO vlastností u ovoce a zeleniny. Kromě toho, laserovanou část můžeme bez problémů sníst – není kontaminovaná chemií. Neovlivňuje chuť ani trvanlivost produktu a splňuje požadavky nařízení US FDA Registration.

Další informace naleznete na www.LT.cz a samozřejmě také na veletrhu SALIMA 2018 v pavilonu V, na stánku 012.

 

Datum: 9.2.2018 17:24:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště