Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

Křížaly jak od babičky z opečovávaného ovoce

 

Taky si pamatujete na křížaly od babičky, jejich sladkou chuť, vláčnost a přitom křupnutí, když se do nic kouslo? Ale nechce se vám kupovat sušička a mordovat se s rozkrajováním jablek? Tuhle práci za vás dělají zaměstnanci středočeské firmy Ekofrukt a vy si pak balíček sušených jablek můžete jednoduše koupit v obchodě. Křížaly ze Slaného mají certifikát Regionální potravina, stejně tak jako krájená a chlazená jablka ze zdejších rozlehlých sadů.

 

Ekofrukt je česká rodinná firma, která na trhu působí už od roku 1994. Její majitelé pokračují v tradici někdejšího stejnojmenného státního podniku, který hned zkraje 90. let minulého století jako jeden z prvních začal s výrobou müsli tyčinek. Dnes ze Slaného putují ven pod známou značkou Twiggy.

Zázemí pro všechny svoje výrobky má firma ve svých asi 269 hektarech sadů, čímž se řadí mezi největší a nejvýznamnější ovocnářské subjekty v Česku. Nejvíc byste napočítali jabloní, hrušní a višní, o něco méně stromů meruněk a třešní. Ekofrukt dbá na to, aby se ovoce dostalo ke spotřebiteli v co nejlepší možné kvalitě. Například třídění se provádí takzvanou mokrou cestou, kdy se plody vyklopí do vody, aby se zabránilo jejich poškození. Dobře se mají i ovocné stromky, od řezu po sklizeň. Odřezané větve se používají jako přírodní hnojivo. Ovoce se před sklizní podrobuje rozborům na kontrolu nepřítomnosti cizorodých látek a těžkých kovů, obdobně se sleduje také závlahová voda.

Jako dobré je ovoce ze Slaného, poznají tedy zájemci na brněnské Salimě, kde bude Ekofrukt v expozici Kvalitních potravin a Státního zemědělského intervenčního fondu při ministerstvu zemědělství, který je garantem titulů Regionální potravina a Klasa.

 

        


Foto: www.eklasa.cz a www.ekofrukt.cz

 

Datum: 14.2.2018 11:47:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště