Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

Oceněné spojení máty, jablka a dobrého nápadu

 

Valerie Pelikánová z Ostrova nad Oslavou razí heslo: „Vždy přírodní cestou, bez chemie a s chutí.“ A přesně takový je její mátový sirup s jablkem, za nějž obdržela zatím poslední ocenění Regionální potravina. Bylinný sirup i svoje další výrobky přijede představit na veletrh Salima, který se odehraje mezi 27. únorem a 2. březnem na brněnském výstavišti.

Vysočinská manufakturka LC rosa - bylinné čaje vznikla v roce 2000 a Valerie Pelikánová začala se sypanými čaji na různé zdravotní neduhy. Tento sortiment se později rozšířil o řadu bylinných a ovocných čajů pro běžné pití a o bylinné sirupy.

Oceněný mátovo-jablkový posoudila komise Regionální potraviny jako lahodný a osvěžující. Je bez aromat a barviv, z bylinek, které rostou na Vysočině. LC-rosa jej vyrábí podle tradiční rodinné receptury, kde jsou zachovány všechny prověřené postupy. Oblíbí si jej nejen děti, ale i dospělí, které určitě překvapí kombinace s perlivou vodou.

V roce 2014 už společnost získala ocenění za svůj bylinný čaj Jarní očista. Všechny své směsi připravuje podle receptur vyhlášených bylinkářů, jako například Jiřího Janči, Josefa A. Zentricha nebo faráře Sebastiana Kneippa. Čaje jsou vyrobeny z atestovaných bylin vysoké kvality, u kterých je kladen důraz na dobu sběru, způsob sušení a uskladnění.

Dobroty Valerie Pelikánové a LC rosa - bylinné čaje najdou zájemci v expozici Kvalitních potravin a Státního zemědělského intervenčního fondu při ministerstvu zemědělství, který je garantem titulů Regionální potravina.

 

Foto: www.regionalnipotravina.cz a www.lc-rosa.cz

 

Datum: 13.2.2018 12:08:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště