Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

Když káva, tak italská, když čaj, tak cejlonský

 

Společnost Espresso již téměř 20 let přináší na český trh ty nejlepší tradice spojené s kulturou horkých nápojů, samozřejmě včetně kvalitních produktů i technologií potřebných k jejich přípravě. Na veletrhu SALIMA je pravidelným účastníkem a letos svými čtyřmi stánky vévodí sekci kávy v pavilonu A1. Co zajímavého zde návštěvníci uvidí a také ochutnají, v rozhovoru prozradila výkonná ředitelka společnosti Espresso Eva Moravcová.


Společnost Espresso pojala letošní účast ve velkém stylu. Na co všechno se u vás návštěvníci mohou těšit?
Máme tu celkem čtyři stánky. V jednom představujeme technologie značky Faema, která patří k lídrům na italském trhu profesionálních kávovarů. Přivezli jsme také unikátní model kávovaru Faema E 61, který se vyrábí stále stejně již od roku 1961 a i první vyrobené kávovary E 61 dosud perfektně slouží. Další stánek prezentuje Café Vergnano, což je nejstarší italská značka kávy založená již v roce 1882 a stále vlastněná rodinou Vergnano, dnes již třetí generací. V sousedním pralesně laděném stánku představujeme vynikající kávu Café Reserva, autorský projekt kávového specialisty pana Gianluigiho Nory. Pan Nora má 82 let, kávě se věnoval celý život a na jeho sklonku připravil unikátní koncept kávy ručně sbírané ve stínu pralesních stromů. Café Reserva má certifikát  Rainforest Alliance a na českém trhu je dva roky.

Poslední stánek představuje pravý cejlonský čaj Dilmah. Tato firma ze Srí Lanky vznikla v šedesátých letech a dnes distribuuje čaj do devadesáti zemí světa. Čaj Dilmah je unikátní tím, že se do 48 hodin po sklizni balí do vakuovaných obalů, tak aby v čaji zůstalo zachováno maximum antioxidantů. Jde hlavně o černý, zelený a bílý čaj, přičemž černé čaje Dilmah mohou být ochuceny macerovanými šťávami z ovoce. Vedle klasické přípravy čaje našim partnerům nabízíme také čajovou mixologii, což znamená receptury a školení, jak zákazníky zaujmout v době, kdy se čaj tolik nepije. Jde o ledové čaje a čajové koktejly s alkoholem i nealko, s ovocem či různými bylinkami.

To všechno mohou zájemci ochutnat i v pavilonu A1?
Všechno mohou ochutnat a všechno je můžeme i naučit. Jsme tady hlavně kvůli zákazníkům z gastronomie, což jsou naši partneři ve vztahu ke koncovým klientům. Snažíme se jim pomoci v tom, aby byli na trhu úspěšní. Vedle kávy a čaje nabízíme také horkou čokoládu, a to francouzskou s velkou příměsí kakaových bobů. Umíme zákazníkům nabídnout ucelený koncept včetně technologie ušité na míru podle typu provozu. Školíme i baristy v několika stupních a tento školicí servis poskytujeme trvale, tak aby barista vždy poskytl konečným zákazníkům to nejlepší v souladu se zavedenou italskou kulturou. Například dnes tu máme dámu, která byla první barmade v České republice, pracovala ve slavném koktejlovém baru Radisson a na veletrhu připravuje vynikající koktejly z čaje Dilmah.

Co byste návštěvníkům doporučila ochutnat na čajovém baru?
Každý se může rozhodnout podle své chuti, výběr je na přání. Kdo má rád zelený čaj, může ho ochutnat s marockou mátou a plátkem limetky. Moje oblíbená varianta černého čaje je s mangem a ochucený jahodovým plátkem. Můžeme nabídnout také koktejl s kapkou alkoholu, tyto nápoje už mají specifické názvy, třeba Cirkus citrus je černý čaj s citronovou šťávou, mírně oslazený a se snítkou bylinky.

Pokolikáté jste na veletrhu SALIMA a co vám tato prezentace přináší?
Naše společnost je na českém trhu od roku 1998, kdy jsme se začali zabývat prodejem a distribucí kávy jak do gastronomických provozů, tak do maloobchodní sítě, supermarketů, specializovaných obchodů s kávou a čajem, ale třeba i do velkoobchodu Makro. Na veletrhu SALIMA vystavujeme pravidelně, ještě nikdy jsme nevynechali. Účast nám přináší nové akvizice na trhu a můžeme tady zákazníkům z celé České republiky představit naše nové projekty. Ukazujeme jim, že jsme stále zde a inovativně přicházíme s novými nápady, které pomohou i jim v jejich podnikání na měnícím se trhu.

Datum: 18.2.2016 20:17:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště