Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

Co přinesou tradiční potravinářské veletrhy v roce 2018?

 

Přípravy 31. ročníku Mezinárodních potravinářských veletrhů SALIMA a souběžně konaných akcí jsou již v plném proudu. Na základě ohlasů na minulý ročník jsou chystány zajímavé novinky pro ročník další. 

Podrobnější segmentace návštěvníků

V posledních letech sílila poptávka po univerzálnějším řešení, ve kterém by se našli jak výrobci technologií a zástupci oborů zaměřených na odborníky a B2B návštěvníky, tak i producenti potravin, nápojů, držitelé značek kvality a výrobci regionálních potravin. Ti naopak preferují koncového zákazníka. V úzké spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR, Potravinářskou komorou ČR a dalšími profesními organizacemi, organizátoři upravili koncepci nadcházejícího ročníku veletrhu SALIMA tak, aby vyhovovala oběma těmto rozdílným požadavkům vystavovatelů.

Pro potravinářské technologie je SALIMA Technology

Stávající SALIMA se rozdělila na dvě části - na tradiční SALIMu a na novou SALIMu Technology. Rozdělení potravinářských veletrhů se nijak nedotkne vystavovatelů v obou jeho částech. Zůstávají obsazeny tradiční pavilony, podmínky účasti, ale i rozdělení návštěvnických skupin. Od nové koncepce si však organizátor veletrhu slibuje efektivnější komunikaci a cílenou propagaci obou veletrhů. Cílem je každému z vystavovatelů přivést ty správné klienty.

SALIMA Technology je primárně určena českým a zahraničním výrobcům, dodavatelům a prodejcům potravinářských technologií. Návštěvníci zde naleznou produkty a služby od automatizace a robotizace výroby, až po komponenty a laboratorní techniku. Samozřejmě zde bude možné nalézt i potravináře, kteří preferují B2B klientelu, jako jsou například dodavatele surovin, potravin a nápojů pro hotelové a restaurační provozy.

Souběžně konané veletrhy MBK - INTECO vhodným způsobem doplňují prezentaci o obory mlynářství, pekařství, cukrářství, vinařství a zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování. Vzniká tak ucelená prezentace zpracovatelského průmyslu v zemích střední a východní Evropy.

Pro vystavovatele veletrhu mlynářství, pekařství a cukrářství MBK, kteří budou aktivně prezentovat pekařské technologie, přísady a další vybavení, jsme připravili individuální řešení tak, abychom zohlednili vysoké náklady na energie zapojených strojů a na jejich aktivní zapojení do doprovodných programů pořádaných Svazem pekařů a cukrářů v ČR. 

Technologické expozice budou tradičně umístěny spolu s veletrhy MBK,  INTECO a VINEX v pavilonu V.

 

SALIMA obsadí tradiční pavilony

Pro návštěvníky hledající nové chutě a vůně s možností vše ochutnat a vybrané zboží zakoupit, nabídnou svá portfolia výrobků potravináři v pavilonech A1 a A2.

V pavilonech A1 a A2 bude probíhat prezentace potravin české i zahraniční provenience, oficiální zahraniční účasti a stánky jednotlivých dodavatelů potravin, přísad, alkoholických i nealkoholických nápojů, cukrovinek, kávy a čaje, lahůdek a dalších potravin. Těšit se můžete také na biopotraviny, netradiční a exotické potraviny nebo nové trendy, které hýbou současným potravinářským trhem. V neposlední řadě může návštěvník ochutnat výrobky se značkami kvality Klasa, Regionální potravina. Za zmínku stojí také tradičně velká prezentace výrobců regionálních potravin Jihomoravského kraje a držitelů značky kvality Zlatá Chuť jižní Moravy. Celou přehlídku toho nejlepšího z potravinářského oboru doplní soutěže a doprovodné programy pro celou rodinu.

Nebude chybět ani další ročník oblíbeného Festivalu minipivovarů. Ten je spoluorganizován s Českomoravským svazem minipivovarů, který pod sebou sdružuje více jak 300 minipivovarů. Znalci pivního moku, odborníci, ale i zájemci z široké veřejnosti budou moci ochutnat více jak 200 druhů řemeslných piv od více než 50 českých a slovenských „minipivovarníků“ z celé České republiky. Někteří dokonce pro tuto příležitost uvaří speciální piva.

Novinky ze světa obalů a tisku v pavilonu G

Potravinářské veletrhy doplňuje i mezinárodní veletrh obalů a tisku EmbaxPrint, kterému poskytuje SYBA odbornou garanci a koná se v pavilonu G. Spojení potravinářských veletrhů s veletrhem EmbaxPrint se osvědčilo již v minulých letech, neboť vysoké procento produkce obalového průmyslu směřuje právě do potravinářství. I tentokráte budou mít odborní návštěvníci možnost shlédnout „živou“ balicí linku PACKAGING LIVE 2018.

Více informací již brzy!

Již nyní evidujeme mnoho poptávek jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Pro všechny, kteří výhody přímé komunikace s klientem v prostředí renomované veletržní akce znají a dokáží je využít k obchodním úspěchům i pro ty, kteří se teprve rozhodují, chystáme to nejlepší místo pro prezentaci. Důležitost veletrhu pro středoevropský region chápe i náš tradiční obchodní partner – Slovenská republika. V současnosti organizátoři jednají s tamním ministerstvem o masívnější účasti slovenský firem v Brně.

Včasné přihlášení s sebou nese mnoho výhod

Neváhejte a přihlaste se na veletrh již dnes! Spolu s cenovým zvýhodněním můžete také navýšit hodnotu veletržní účasti získáním mediální podpory zdarma. Využijte mediálního propojení veletrhů s vydavateli odborných časopisů, deníků i ekonomických titulů. Tato spolupráce přináší vysokou přidanou hodnotu ve formě zvýšení publicity a informovanosti o vás a vašich produktech.

Datum: 22.9.2017 14:29:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště