Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

Chutě z běloruské přírody

 

Běloruský stánek v pavilonu A2 přináší kolekci různých chutí, a to díky prezentaci produktů BGP - Běloruského státního potravinářského koncernu a deseti firem, které jsou dobře známé jak na domácí půdě, tak i v Rusku a na dalších zahraničních trzích. "Většina patří k producentům s dlouhou tradicí výroby. Například minská skupina Kristall letos oslaví 125 let své existence," říká na stánku Marina Nesterenko, která má v Kristallu na starost export vodky, likérů, vína a dalších alkoholických nápojů.


Ke společnostem, jejichž produkty jsou v Brně prezentovány, patří kromě již zmíněných výrobců také Minská továrna šumivých vín, firma Krynica, vyrábějící různé nápoje včetně vod, kakaa nebo piva, Spartak, Kommunarka či Krasnyj piščevik - trojice společností se sortimentem sladkých pochutin a výrobků, jako jsou bonbóny a bonboniéry, dražé, toffee, čokoláda, čokoládové tyčinky nebo produkty pro diabetiky, dále firma Slodych s výběrem cookies, krekrů či sladkého pečiva, společnost Mozyrsalt s nabídkou solí různého typu, výrobce Lidkon s širokou paletou instantních polévek, cereálií a dalším sortimentem, anebo značka Mira, za níž se skrývají například chipsy, brambůrky či různé drobné občerstvení.

„Je to naše první výstava v Česku a doufáme, že zde získáme nové kontakty," říká v první veletržní den Marina Nesterenko na stánku, který nese název Bělorusko - chuť přírody.

Datum: 28.2.2018 9:15:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště