Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

13 českých výrobců získalo certifikáty KLASA a Český výrobek

 

Do dnešního dne se národní značkou kvality KLASA mohlo pyšnit 1201 výrobků od 235 výrobců. Dopoledne k nim přibylo dalších sedmnáct nově oceněných produktů od devíti výrobců, kteří dnes na mezinárodním potravinářském veletrhu SALIMA převzali certifikáty z rukou náměstkyně ministra zemědělství Jaroslavy Beneš Špalkové a ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu Martina Šebestyána. Poté byly čtyřem firmám předány certifikáty Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR.

Národní značku kvality KLASA uděluje potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Tuto prestižní značku spravuje Státní zemědělský intervenční fond. „Pro nás je značka KLASA opravdu důležitá. Pokoušeli jsme se získat toto ocenění již v loňském roce a jsme velmi rádi, že se nám to letos podařilo. Značkou KLASA byly oceněny naše čtyři výrobky – Jaternice, Vídeňské párky se sýrem, Klobása s nivou a Moravské uzené maso. Je to náš klasický sortiment, který je opravdu vyráběn tradičně a s vysokým podílem ruční práce,“ říká Alena Kolkopová, která pracuje jako technolog společnosti M.U.S.P. Tuto firmu zná konečný spotřebitel i díky specializované síti maloobchodních prodejen ZEMAN maso – uzeniny.

Mezi oceněné výrobky značkou KLASA se dnes zařadily Keřkovské rohlíčky od AGRICO Bohemia, konzumní pozdní brambory varného typu A, které jsou určeny zejména na přípravu bramborových salátů, Crispins tyčky od firmy EXTRUDO Bečice – a to Kukuřičná BIO tyčka, Jemně solená BIO tyčka žitná, Pizza křupavá tyčka a Sýrová křupavá tyčka, trvanlivý fermentovaný salám POLIČAN MAKOVEC od akciové společnosti Makovec, novinka od výrobce MASO UZENINY PÍSEK Hoštické párky, Český med květový a Český med květový lesní od společnosti MEDOKOMERC, Zelené fazolky v anglické slanině od výrobce MG servis, Croissant nugát a Croissant nugát s tmavou polevou, které vyrábí Pekárny a cukrárny Náchod podle starého italského patentu, a také cibule ze Všestar od VITAL Czech, jejímž pěstitelem je mateřská společnost Zemědělské družstvo Všestary.     

Finále slavnostního ceremoniálu v pavilonu A patřilo firmám, jejichž produkty ode dneška nesou označení ČESKÝ VÝROBEK – garantováno Potravinářskou komorou ČR. Tento  certifikát může obdržet podnikatelský subjekt jen za takový výrobek, který vznikl z českých surovin a byl vyroben na území České republiky. Dnes jej získala společnost BOHEMILK za polotučné a plnotučné mléko ve skle, akciová společnost BONECO za Majolku Exclusive, majitelka kavárny v Chotěboři Jana Fialová za cukrářské výrobky Dort Paříž a Dort Paříž extra a pěstitelé Jan Hradecký a Alena Mihulková za Český česnek z Podkrkonoší. Rozšířily tak dosavadní rodinu 53 firem s více jak 1200 výrobky.     

Datum: 26.2.2014 18:29:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště