Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
28.2. - 2.3. 2012

Mezinárodní potravinářský veletrh

Vlajková loď SALIMA zaostří na čerstvé a regionální potraviny

 

 „Mezi vystavovateli potravin letos najdeme především malé a střední firmy, které nabízejí nový a zajímavý sortiment. Důraz je kladen jednak na vysokou kvalitu a čerstvost, jednak na náročnější zpracování prvotní suroviny. Návštěvníci ze segmentů RETAIL a HORECA tak na výstavišti mohou najít nové kontakty a podněty pro svůj business,“ charakterizuje letošní ročník ředitelka Mezinárodních potravinářských veletrhů Ing. Věra Menšíková.

SALIMA tak odráží trendy, které hýbou současným potravinářským trhem. Stále více spotřebitelů cíleně vyhledává nejen tuzemské, ale přímo regionální potravinářské výrobky a jsou ochotni kvůli nim sáhnout hlouběji do kapsy. Tento nový prodejní hit dal vzniknout například fenoménu farmářských trhů, ale je přitažlivý i pro tradiční distribuční kanály. Obchodníci a provozovatelé restaurací, kteří tento trend včas uchopí a trvale začlení do své nabídky, získají významnou konkurenční výhodu. Příležitost navázat kontakty s dodavateli budou mít právě na brněnském veletrhu.

Regionální potraviny jsou z hlediska čerstvosti, chuti a kvality výbornou alternativou masové produkce. Na Salimě je budou prezentovat jak jednotlivé firmy, tak sdružené expozice. Státní zemědělský fond na svém rozsáhlém stánku představí nabídku nejméně deseti držitelů značky Regionální potravina. Spolu s nimi zde tak jako již tradičně budou vystavovat také producenti se značkou KlasA, kteří přivezou některé z více než 1300 takto označených výrobků.

Regionální výrobky přiveze také Potravinářská komora, která chce propagovat svou novou značku Český výrobek a její nositele. Logo Český výrobek spotřebitelům sděluje, že jde o produkt vyrobený a zpracovávaný výhradně na území České republiky a obsahuje stěžejní podíl domácích surovin. Na stánku Potravinářské komory se představí nejméně dvacet z prvních držitelů této značky, mezi nimi například ZŘUD Písek, Madeta, Boneco, Moravia Lacto a další významné firmy.

SALIMA 2012

Vybíráme z firem (2016)

 


 

Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště