Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
28.2. - 2.3. 2012

Mezinárodní potravinářský veletrh

SALIMA 2012 opět nabídne kompletní přehlídku potravinářského průmyslu

Lokálních výstav potravin a nápojů se v České republice koná celá řada, ale Mezinárodní potravinářský veletrh s téměř čtyřicetiletou tradicí máme jenom jeden. 28. ročník veletrhu SALIMA proběhne v termínu 28. 2. – 2. 3. 2012.

První SALIMA se v Brně uskutečnila již v roce 1974, ale dnes jde o vlajkovou loď bienálních Mezinárodních potravinářských veletrhů, které společně pokrývají celý komplex potravinářského průmyslu, obchodu a gastronomie. Nabídka veletrhů SALIMA, MBK, INTECO a VINEX je unikátní právě svou šíří, díky níž oslovuje odborníky z kompletního odbytového spektra – od potravinářského velkoobchodu i maloobchodu včetně vinoték, pekařství, cukráren aj. přes HORECA segment, importéry a exportéry potravin a nápojů až po potravinářskou výrobu a malovýrobu nebo dodavatele surovin a služeb.

Novinkou nadcházejícího ročníku potravinářských veletrhů bude oddělená prezentace technologií a finálních produktů, která pomůže zvýraznit tematické celky, technologické řetězce a klíčové trendy odvětví. Sekce technologií pro výrobu potravin a nápojů bude umístěna v největším a nejmodernějším pavilonu P, kam zamíří především B2B návštěvníci. Zároveň zde najdou také expozice 6. mezinárodního veletrhu mlynářství, pekařství a cukrářství MBK a 25. mezinárodního veletrhu technologií a zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování INTECO. K přednostem pavilonu P patří několik přednáškových sálů, které poskytnou zázemí odbornému doprovodnému programu.

Technologiím bude zasvěcen rovněž sousední pavilon F, kde proběhne souběžně pořádaný  27. mezinárodní veletrh obalů a obalových technologií EMBAX. Toto spojení se osvědčilo již před dvěma lety a není divu, protože až 70 procent produkce obalového průmyslu směřuje právě do potravinářství.

Neméně atraktivní pro B2B návštěvníky bude druhá sekce veletrhu SALIMA. Do pavilonu V se soustředí prezentace potravin české i zahraniční provenience. Domácí produkci budou propagovat expozice Ministerstva zemědělství ČR, Státního zemědělského intervenčního fondu a Potravinářské komory ČR s nabídkou regionálních potravin a produktů se značkou KlasA a Český výrobek. Zároveň sem budou umístěny oficiální zahraniční účasti a stánky jednotlivých dodavatelů potravin, přísad, alkoholických i nealkoholických nápojů, cukrovinek, kávy a čaje, lahůdek aj., které budou pro snazší orientaci návštěvníků řazeny v logické návaznosti. Své místo v pavilonu V samozřejmě najdou také biopotraviny, netradiční a exotické potraviny, potraviny „Ze dvora“ a další trendy, které hýbou současným potravinářským trhem.

Dějištěm 17. mezinárodního vinařského veletrhu VINEX bude sousední pavilon A2, zatímco hala A1 má opět patřit pivu. Novinkou je, že tyto tradiční „nápojové“ pavilony zůstanou otevřeny návštěvníkům pouze tři dny, od 28. 2. do 1. 3. 2012.

Přestože do zahájení veletrhů zbývá ještě řada měsíců, již dnes je jisté, že nebudou chybět stálice doprovodného programu jako mezinárodní konference FOOD FORUM na téma potravinová bezpečnost nebo soutěže Zlatá SALIMA, Gastrojunior Brno 2012 – NOWACO Cup, Grand Prix VINEX a jubilejní dvacátý Zlatý PIVEX.

Mezinárodní potravinářské veletrhy se naposledy uskutečnily v březnu 2010 za účasti 767 vystavujících firem z 26 zemí. Podíl zahraničních vystavovatelů činil 35 procent a celková výstavní plocha přesáhla 18.500 m2. Expozice si prohlédlo třicet tisíc odborných návštěvníků z 51 zemí. 

SALIMA 2012

Vybíráme z firem (2016)

 


 

Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště