Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
28.2. - 2.3. 2012

Mezinárodní potravinářský veletrh

Předběžná závěrečná zpráva SALIMA – MBK – INTECO – VINEX a EMBAX

2.3.2012

Mezinárodní potravinářské veletrhy SALIMA – MBK – INTECO – VINEX se podruhé temínově spojily s mezinárodním veletrhem obalů a obalových technologií EMBAX a společně nabídly přehled o novinkách a trendech ve zpracování, distribuci a prodeji potravin. Ve třech největších pavilonech brněnského výstaviště se soustředila nabídka 1195 vystavujících firem a zastoupených značek. Nabídku v expozicích si prohlédlo více než 27 tisíc návštěvníků ze třiceti zemí.

Předběžná závěrečná zpráva SALIMA – MBK – INTECO – VINEX a EMBAX

Logo Český výrobek má už přes tisíc výrobků

2.3.2012

Na veletrhu SALIMA si oprávnění užívat toto označení garantující původ převzalo devět českých potravinářských firem. Logo „Český výrobek, garantováno Potravinářskou komorou“ nově najdete třeba na předsmažených hranolkách, žampionech nebo vínu.

FOOD FORUM 2012 o udržitelnosti evropského potravinářství

2.3.2012

Pozvání českého ministra zemědělství Petra Bendla na veletrh SALIMA přijali jeho resortní kolegové z dalších čtyř zemí stejně jako zástupci Evropského komisaře pro zemědělství a venkov a evropských úřadů DG SANCO a EFSA. Tématem jejich jednání byly cesty k udržení produkce potravin, jejich kvalita a rozvoj lokálních a regionálních trhů.

Potravinářská komora varuje: spotřeba potravin může dále klesat

2.3.2012

Prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman ve svém projevu na mezinárodní konferenci FOOD FORUM 2012 ostře kritizoval chování obchodních řetězců i zvyšování DPH, které ohrožují nejen úsilí o podporu kvalitní tuzemské potravinářské produkce, ale i samotný potravinářský průmysl.

Gastro Junior Brno – Nowaco Cup 2012

2.3.2012

Tradiční soutěž mladých gastronomických odborníků vyvrcholila třídenním finále na brněnském výstavišti. Před přísnými zraky porotců změřilo síly devadesát kuchařů, cukrářů a číšníků reprezentujících odborné školy nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, Polska a Francie.

Gastro Junior Brno – Nowaco Cup 2012

Horší se kvalita, kontroly přitvrzují

2.3.2012

Aktuálnímu tématu „Kvalita potravin a český spotřebitel“ se na veletrhu SALIMA věnovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která informovala o výsledcích své činnosti a představila nové záměry. Patří k nim například datová aplikace informující o nevyhovujících potravinách nebo zákonná úprava, která by náklady na kontrolní činnost přenesla na výrobce či dovozce nejakostních výrobků.

Nákup masa na farmářských trzích nemusí být bez rizika

1.3.2012

S rozmachem farmářských trhů se masné výrobky někdy prodávají i na místech, která k tomu nejsou určena ani vybavena, což vede k porušování pravidel daných legislativou. Problematika veterinárně-hygienického dozoru na tržnicích byla jedním z témat 11. konference o zdravotní nezávadnosti výroby a zpracování potravin životného původu, která proběhla na brněnském výstavišti.

Známe nejlepší biopotraviny

1.3.2012

Ovčí biosýr, pohankové bioperníčky nebo vinný mošt – to jsou lahůdky z rozvíjející se produkce českých biopotravin, které nejvíce oslovily odbornou porotu vedenou Pavlem Maurerem. O výsledcích jubilejního 10. ročníku soutěže Česká biopotravina informovala tisková konference při veletrhu SALIMA.

Ministři zemědělství odmítli nárůst byrokracie

1.3.2012

U příležitosti veletrhu SALIMA na brněnském výstavišti proběhlo setkání ministrů zemědělství a představitelů tohoto resortu ze sedmi evropských zemí. Jednalo se především o evropském návrhu financování rozvoje venkova v letech 2014 až 2020, o rozdílné kvalitě potravin na evropském trhu a o problematice společné rybářské politiky.

Ministři zemědělství odmítli nárůst byrokracie

Na Salimě se udělovaly nové značky Klasa

1.3.2012

Sedm výrobců dnes převzalo na brněnském výstavišti certifikáty značky kvality Klasa pro dvanáct výrobků. Mezi oceněnými potravinami jsou například jablečný mošt, tvaroh, párky, klobásy nebo nakládané okurky.

Na Salimě se udělovaly nové značky Klasa
1 2 3 4

SALIMA 2012

Vybíráme z firem (2016)

 


 

Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště