Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Včelpo: děláme revoluci v balení medu

 

Odbornou porotu, která letos rozhodovala o ocenění Zlatá Salima, zaujala novinka společnosti Včelpo. Jedná se o Med květový pastový, který je plněný do aluminiových sáčků se šroubovacím plastovým uzávěrem. „Je to výborný nápad i revoluce v balení medu. Aluminiové sáčky jsou praktické a každý si je může vzít kamkoliv na cesty,“ potvrzuje na stánku v pavilonu A1 manažer Radovan Banna.

Společnost Včelpo se zabývá zpracováním včelích produktů a medu výhradně od českých dodavatelů. „Splňujeme 7 nadstandardních podmínek pro ocenění KLASA i požadavky Potravinářské komory ČR. Nejenom že umíme šetrně a kvalitně zpracovat jednotlivé druhy medu, jako je med květový, lipový, květový lesní atd., ale umíme do něj míchat i ovocné šťávy, například z malin nebo černého rybízu. V neposlední řadě vyrábíme chuťovky, jako je káva s medem, zázvor s medem, oříšky s medem a další. Chceme se odlišit od ostatních tím, že jsme šikovní a kvalitní,“ shrnuje Radovan Banna.

Podle jeho slov se český zákazník zajímá o to, odkud medy pocházejí, a často preferuje ty české. Mnohé dotazy se také týkají krystalizace medu, neboť zákazníci mají rádi med tekutý. "Každý člověk, který se zabývá zpracováním medu a rozumí tomu, ví, že krystalizace je vysokou známkou kvality. Snažíme se zhodnotit i řepkové medy, které se vyznačují tím, že rychle krystalizují. Pastujeme je za studena, takže z nich vytváříme krémovou pastu, která už dál svoji konzistenci nemění,“ dodává Radovan Banna, který potvrzuje, že na veletrhu je zatím spokojen, a to jak s oceněním, tak zájmem návštěvníků. „Lidé k nám chodí na stánek a dívají se, za co jsme získali Zlatou Salimu, ptají se. Jde o dobré zviditelnění společnosti“.

Datum: 28.2.2014 18:45:00

 


Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


G+H
20.-23.4. 2020


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
23.-25.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště