Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Třetí medaile pro Medovinu barrique ze Slovenska

 

Přestože s Medovinou barrique přišel slovenský výrobce Ing. Peter Kudláč – APIMED teprve v druhé polovině loňského roku a jedná se tedy o novinku na trhu, sbírá jednu medaili za druhou. „Výrobek stihl za krátkou dobu svého života získat už tři ocenění. První jsme dostali ve Spojených státech na vinařské soutěži v San Franciscu, druhé letos v lednu v Bratislavě na výstavě Danubius Gastro a třetí tady na Salimě v Brně,“ říká obchodní manažer společnosti Igor Ferenc. 

Základem voňavého nápoje zlatavé barvy je akátový med. „Medovina se vyrábí zhruba rok a potom další půlrok dozrává v barikovém sudu. Tím získává svoji výjimečnou chuť i vůni. Barrique obohacuje naše smysly o vjemy čokolády a vanilky,“ říká Igor Ferenc na stánku společnosti v pavilonu A2. Návštěvníci na něm najdou i další druhy medovin z portfolia slovenského výrobce, v jehož logu se objevuje rok založení firmy 1998.

Je tu Trnavská medovina, také oceněná na četných mezinárodních soutěžích, která vzniká přírodním kvašením z vybraných druhů květového medu. Její medovou chuť i vůni doplňuje extrakt z bylin a koření. Staroslovanská medovina existuje ve verzích světlá a tmavá. Obě dvě jsou vyrobeny podle originálních receptur, světlá medovina z akátového medu a tmavá z medovicového lesního medu. Original slovenská medovina pochází z nejlepších druhů slovenského medu a v chuti i vůni dává vyniknout jemným lipovým tónům. Sortiment doplňují i medoviny s příchutěmi višně, mandlí či ořechů. Prodejce doporučuje pít medovinu vychlazenou při teplotě 12 až 16º C nebo ohřátou na 55 až 60 ºC.

K hodnocení účasti na veletrhu Igor Ferenc dodává: „Pro nás je český trh velmi blízký a také důležitý. Proto má pro nás velký význam jak ocenění Zlatou Salimou, tak samotná účast na veletrhu v Brně.“

Datum: 28.2.2014 12:55:00

 


Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


G+H
20.-23.4. 2020


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
23.-25.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště