Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
19.-21.11. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Olivový olej z Kréty zaujal porotu a získal Zlatou Salimu

 

Prémiový extra panenský olej z Kréty od dovozce řeckých specialit, společnosti GTQ, získal na letošním veletrhu Zlatou Salimu.

„Jedná se o extra panenský olivový olej z Kréty z oblasti Sitia, který pochází od rodinného výrobce s mnohaletou tradicí, kterou založil praděd současného majitele,“ říká Ondřej Sýkora, Import manager společnosti. Vyzdvihuje především výraznou vůni oleje, jeho pikantní chuť a také nízkou aciditu.

„Tento olej má označení PDO, což znamená, že pochází z jediné oblasti Sitia a pro jeho výrobu jsou exkluzivně použity olivy právě z této oblasti,“ dodává Ondřej Sýkora. Podle jeho slov je podstatnou známkou kvality právě to, jakým způsobem se olivy pěstují, sklízí a lisují. „Olivy jsou sklízeny ručně a bezprostředně po sklizni jsou lisovány. Tím se docílí velice nízké acidity, která u tohoto konkrétního oleje činí maximálně 0,3 procent, což je skvělé číslo.“

Olej je zajímavý svými senzorickými vlastnostmi. Sebou si nese jak typické vlastnosti odrůdy koroneiki, která je zde zastoupena ze 100 procent, tak charakteristické stopy oblasti Sitia. „S olejem to máte jako s vínem – každá oblast mu vtiskne charakteristické prvky podle toho, jaká je zde půda, klima a další podmínky. Tento konkrétní olej je nádherně voňavý, v chuti je v pozitivním slova smyslu krásně pikantní a je hodně exkluzivní. Hodí se výborně do salátů, na brusketu, na dozdobování. Je to prakticky nektar,“ pochvaluje si Ondřej Sýkora.

GTQ je rodinná firma, která více než 10 let dováží na český a slovenský trh řecké speciality, zejména panenské olivové oleje, olivy, balsamika, řecká vína, koření a mořskou sůl i další produkty. Spolupracuje s  25 výrobci z celého Řecka, jejichž produkty dodává do hotelů, restaurací, řeckých specializovaných obchodů, do prodejen zdravé výživy i svého vlastního internetového obchodu. „Spolupracujeme přímo s výrobci, s nimiž máme i přátelské vztahy. Neztrácíme čas s průměrnými nebo běžnými produkty. Zaměřujeme se na nejvyšší kvalitu a jsme velice rádi, že to dokládá i ocenění Zlatou Salimou. Velice si této ceny vážím a věřím, že to je další krok k tomu, jak dostat náš olej do povědomí širší veřejnosti,“ říká zástupce společnosti GTQ.

Datum: 28.2.2014 12:55:00

 

Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
19.-21.11. 2020


MBK
19.-21.11. 2020


G+H
19.-21.11. 2020


VINEX
19.-21.11. 2020


EmbaxPrint
19.-21.11. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
20.-22.11. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště