Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Návrat bulharských vín

 

„Bulharská vína se vrací na český trh“. Tak by se dalo jednou větou charakterizovat poselství Georgi Ivančeva, který je jedním z vystavovatelů na letošním veletrhu SALIMA. Na stánku v pavilonu A2 představuje na třicet vzorků vín ze sedmi bulharských vinařství především z Trácké nížiny, tedy jižní vinařské oblasti Bulharska.

„Bulharská vína jsou kvalitní, ale chybí jim v Česku větší popularita,“ říká Georgi Ivančev, který tvrdí, že po revoluci, zejména v posledních patnácti letech, se do Česka příliš mnoho kvalitních bulharských vín nedováželo, což se odráží i v současném malém zájmu českého spotřebitele o bulharská vína. I proto v loňském roce přijel Georgi Ivančev na VINEX a založil v Brně firmu, která se právě na dovoz bulharských vín specializuje. „Víme, že tuto situaci nezměníme ze dne na den, proto se snažíme pravidelně organizovat řízené degustace a co nejvíc se setkávat přímo se zákazníky,“ říká, když na stánku nabízí především červená a v menší míře i růžová a bílá vína. Mezi nimi například růžový Mavrud z vinařství Manastira či Misket a Dimyat z vinařství Karabunar.

Bulharsko patří k zemím, v nichž má pěstování vína dlouholetou tradici. Už staří Římané věděli, kde se vínu dobře daří, a v Bulharsku to díky vhodnému klimatu i různorodému prostředí jde stejně tak dobře ve vnitrozemí jako v přímořských oblastech či na úpatí hor. Kromě již zmíněné Trácké nížiny, ve které se nachází zhruba pětina bulharských vinohradů, najdeme vyhlášené vinařské oblasti i v Dunajské nížině na severu země, na východě v Černomořském regionu či v Růžovém údolí v Podbalkánské oblasti.

Datum: 26.2.2014 20:14:00

 


Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


G+H
20.-23.4. 2020


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
23.-25.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště