Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Mezinárodní potravinářské veletrhy začaly

 

Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů - vinaře potěší VINEX, pro pekaře a cukráře je určen veletrh MBK, zařízení pro obchod, hotely a různá stravovací zařízení budou prezentována na veletrhu INTECO. Poprvé se letos uskuteční i Mezinárodní veletrh potravinářských technologií SALIMA Technology. Novinkou je také Festival chutí. Přehlídka potravinářského průmyslu tak zabere pavilony A, V a C.

Technologický pavilon

Trendem posledních ročníků potravinářských veletrhů bylo oddělení technologií od klasické prezentace potravin a nápojů. Letos poprvé se však budou technologické novinky představovat na samostatném veletrhu SALIMA Technology. Návštěvníci jej najdou v pavilonu V společně s veletrhy MBK a INTECO. Vše bude tedy zaměřeno na stroje a zajímavosti v oblastech automatizace a robotizace v odvětví. Do Brna tak přijedou například firmy Asseco Solutions, AWH, Bohemilk, Keiblinger, KONEKO marketing nebo PANINI. Výhody automatizace v potravinářství objeví návštěvníci u firmy Stäubli Systems. S revoluční technologii Sous-Vide se seznámí na expozici VAC-STAR CZ. Na stánku X-MECHANICS bude k vidění například oficiální kávovar pro Mistrovství světa baristů značky Victoria Arduino. Skvělou ovocnou šťávu si vyrobíte na stánku Fresh Juice.

 

Chutě a vůně z celého světa na jednom místě

Kulinářské speciality ze všech koutů světa – tak by se dal ve zkratce popsat pavilon A. „Na SALIMĚ budou mít zastoupení snad všechny oblasti gastronomie, představí se dodavatelé masných výrobků, potravinářských přísad, mléčných výrobků, cukrovinek, čajů, kávy, alkoholických i nealkoholických nápojů,“ jmenuje manažer projektu Dušan Pelikán. Návštěvníci mohou vše ochutnat i zakoupit. Velké zastoupení budou mít zahraniční výrobci. K dispozici budou výrobky z Běloruska, Estonska, Itálie, Maďarska, Řecka, Slovenska nebo Tuniska. „Velkou expozici budou mít i indonéské firmy, které přivezou jak tradiční potraviny z různých oblastí Indonésie, tak své speciality,“ doplňuje Pelikán.

 

České regionální potraviny

Regionální dobroty jsou velkým hitem. Aby se v nich lidé lépe orientovali a mohli po těch nejkvalitnějších sáhnout v obchodě, je tu už mnoho let certifikát Regionální potravina, který uděluje Státní zemědělský intervenční fond. Výrobky s tímto označením nemohou chybět na letošní SALIMĚ. Do Brna na výstaviště je přivezou čerství i dlouholetí držitelé. Zájemci tak ochutnají pálenky Lihovaru Lžín, bylinné poklady LC rosa-bylinné čaje a Solertus, domácí knedlíky Svoboda, sýry z farem Amálka nebo Mlékárny Klíč. Svoje oceněné mošty přiveze Slovácká moštárna a originální produkty z arónie Jaromír Janhuba. Kečupy nebo omáčky představí Kand, cukr vrbátecký cukrovar a skvělou sekanou firma Ravy. Skvělé pivo ochutnáte od pivovaru Bizon, bylinnou medovinu od Ivany Bakrlíkové a připraveny budou i sirupy Linea Nivnice.

 

Gastronomická show i pekařské centrum

Potravinářské veletrhy se neobejdou bez doprovodného programu. Atraktivní bude třeba Gastrofest, na kterém se představí špičkoví kuchaři s bohatými zkušenostmi z českých i zahraničních kuchyní. Návštěvníci mohou navštívit také soutěž Pekař roku 2018 – Junior. Uvidí tak mladé pekařské talenty přímo v akci. Soutěž se uskuteční díky spolupráci se Svazem pekařů a cukrářů v ČR.

 

 

SALIMU doplní veletrhy MBK a INTECO

K potravinářské stálici patří i veletrhy MBK a INTECO. Cílem prvního zmíněného je zejména prezentace kvality a významu pekařského a cukrářského oboru. Vystavovat zde budou například firmy Jarospol, Kornfeil, J4, TOPOS či TenArt. Součástí veletrhu bude i Job Forum, jehož generálním partnerem je společnost Albert. Prezentovat se zde budou možnosti studia učňovských oborů. Na veletrhu INTECO se představí firmy BUKOTEC, Eiskon, Hraspo, GASTRO MACH, GOZ Gastro, Maláč, MONTYCON gastro, UNIS COOL a další. Výbavu kuchyní v podobě konvektomatů představí na veletrhu firmy Rational nebo Retigo.

 

Odborný program zaměřený na konkurenceschopnost a podporu exportu

Doprovodný program zaujme také odborníky. Uskuteční se Mezinárodní konference FOOD FORUM, která nastolí téma konkurenceschopnosti evropského potravinářství. Česká exportní banka přispěje Seminářem podpory podnikání a exportu. Zajímavá bude také konference Jak na export, kterou organizuje společnost EXPANDIST a vystoupí na ní například zástupci Google Česká republika nebo Procter&Gamble.

 

Novinkou je Festival chutí

Potravinářskou událost letos nově doplní Festival chutí, který se uskuteční v pavilonu C od 1. do 3. března. Osloví zejména všechny milovníky dobrého jídla a pití. Jeho hlavní částí bude festival minipivovarů, na němž se představí na 50 českých i moravských producentů piv. K ochutnání budou stovky pivních vzorků a také jedinečné pivní speciály. Kromě minipivovarů budou přítomni i prodejci různých pochutin od sýrů, paštik, pečiva, výrobků z medu až po dobroty z ovoce a zeleniny.

Nejlepší exponáty budou oceněny

Chybět tradičně nebude ani soutěž Zlatá SALIMA o nejlepší exponáty potravinářských veletrhů. Oceněné exponáty budou vyhlášeny na slavnostním večeru 27. února. Návštěvníci si je budou moci prohlédnout v další dny konání veletrhů. Hodnotitelská komise je složena z předních odborníků v dané oblasti. Předsedou komise je Martin Klanica, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

 Foto: BVV
Datum: 27.2.2018 7:00:00Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


INTECO
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem (2016)

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště