Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Leonardo Technology: Trendem dneška je pivo v plechovce, kterou je třeba značit

 

Hliník se nikam neodstěhoval a je v pivovaru jako doma. Dlouho opomíjený segment obalů zažívá v Česku nečekaný boom, který kopíruje trendy v zahraničí. Čeští pivaři si stále častěji kupují pivo v plechovkách. Za poslední rok se tak prodalo o čtvrtinu víc plechovek než předloni a jako jediný obal zaznamenaly vzestup. Z tohoto důvodu pivovary investují do plniček plechovek, se kterými souvisí potřeba jejich značení.

Ačkoli stojí plechovka zhruba stejně jako skleněná lahev, projde oproti ní stáčírnou jen jednou. Proto je možné do plechovek značit pomocí nesmazatelné laserové technologie a uspořit tak nemalé náklady za spotřební materiál, oproti inkjet technologii, ktera vyžaduje inkoust a ředidlo.

Značíme datum výroby a šarži bez spotřebních materiálů!

Nejvhodnějším řešením pro značení jsou HD lasery Solaris od Leonarda. Ty jsou k dispozici v celonerezovém provedení s označením e-SolarMark FL HD (vláknový laser) a e-SolarMark HD (CO2 laser) s krytím IP65, tj. ochranou proti stříkající vodě, a proto jsou předurčeny do plnících linek v lahvárenství. HD lasery mají také dostatečný výkon pro zvládnutí velké produkce ve 24 hodinovém provozu, okolo 80.0000 ks plechovek za hodinu při dvou řádcích textu.

Rychlost je jedna z věcí, která rozhoduje při koupi laseru, ale důležité je, zda tak výkonný laser je možné umístit do linky, kde stísněné velikostní podmínky si kladou nároky na malý rozměr. S konstrukcí, za použití „Bending“ modulů, kdy laserový CO2 zdroj je propojen se skenovací hlavou pouze nerezovými trubkami a použití velmi rychlé malé skenovací hlavy se zapouzdřením IP65, je možné umístit laser téměř do jakékoliv linky. Bending modul se může zatočit několikrát, než dosáhne správné polohy skenovací hlavy laseru.

I když je skenovací hlava se zapouzdřením IP65, pokud zůstane kapka vody na optice, laserový paprsek se rozostří a laser neznačí správně. Z toho důvodu se také instaluje vzduchová clona, která brání vodě dostat se na optiku laseru.

Značení na víčko jako marketingová strategie vedoucí k úspěchu

Novým trendem ve značení plechovek je značení obrazců do hliníkových otvíračů plechovek. Značit se do nich může logo, smajlíky či jiné sezónní obrazce. Díky tomu se odlišíte od konkurence a zaujmete zákazníka svým produktem.

Specialisti Leonardo technology vždy správně zhodnotí každou instalaci a navrhnou nejoptimálnější konfiguraci laseru. Věřte nám, máme za sebou více jak stovky instalací laseru.

Další informace naleznete na www.LT.cz a samozřejmě také na veletrhu SALIMA v pavilonu V, na stánku 012.

 

Datum: 25.2.2018 16:33:00

 


Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


G+H
20.-23.4. 2020


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
23.-25.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště