Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Když se hrozny změní na lahodný mošt

 

Na dlouholeté rodinné tradici vinařství staví svoje umění Slovácká moštárna ve Strážovicích. Magdalena Válková – dcera uznávaného odborníka Jaroslava Krista a sestra vyhlášeného vinaře Tomáše Krista – se vydala novým směrem. Z hroznů vyrábí vinné mošty. Se svým nápadem a hlavně finálním výsledkem už od roku 2011, kdy začala, přesvědčila řadu konzumentů a také porot nejrůznějších soutěží.

Hned v roce 2014 získala zlatou hvězdu v nejprestižnější potravinářské soutěži ve Velké Británii Great Taste Awards. Odnesla si ji za vinný mošt – Muškát Moravský. Na čtyři stovky porotců vybíralo ty nejlepší produkty z více než deseti tisíců výrobků z celého světa.

O dva roky později Válkovi brali prvenství v krajském kole soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2016. V celorepublikovém finále se umístili na 2. místě, konkurenci měli obrovskou - šest tisíc živnostníků a firmem.

K tomu se přidávaly tituly Tradiční výrobek Slovácka, TOP delikatesa. V neposlední řadě Chuť jižní Moravy a Regionální potravina, ten za vinný mošt – Pálava.

Podmanivou svěží vůni a plnou chuť tohoto moštu si zamilují děti, nadchne ženy a ocení ji i skuteční znalci. Je spojením letité zkušenosti zpracování hroznového vína s nejmodernějšími technologiemi zpracování vinných moštů. Vylisovaná šťáva révy vinné je čistě ovocná, bez přidaného cukru. Je vyrobená z vybraných hroznů pěstovaných na Slovácku, které jsou zpracované šetrných způsobem. Šťáva je lisována ihned po sběru, aby byla zachována chuť a aroma čerstvého ovoce.

Kromě moštů se Magdalena Válková začala v roce věnovat i vínu a uvedla na pulty kolekci z Babího lomu. V nabídce má i zajímavé delikatesy – vinné želé.

Co všechno rodinný podnik nabízí, poznají zájemci na brněnském potravinářském veletrhu Salima. Stánek najdou v expozici Kvalitních potravin a Státního zemědělského intervenčního fondu při ministerstvu zemědělství, který je garantem titulů Regionální potravina a Klasa.

          

 

Foto: www.regionálnípotravina.cz

 

Datum: 23.2.2018 11:14:00

 


Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


G+H
20.-23.4. 2020


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
23.-25.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště