Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Jižní Morava plná chutí

 

Jedno z křídel pavilonu A1 obsadili lokální výrobci potravinářských a nápojových specialit. Pod hlavičkou Jihomoravského kraje a Regionální agrární komory najdete dvě desítky stánků, které nabízejí k ochutnávce i prodeji v obchodní síti příliš nevídané výrobky.


„Stejně jako v minulých letech jsme zde poskytli prostor našim regionálním producentům, především vítězům a pravidelným účastníkům potravinářských soutěží jako Zlatá chuť jižní Moravy nebo Regionální potravina. Zároveň tu máme spolupracující odborné školy, Mendelovu univerzitu a také střední školy, které zajišťují catering a kuchařskou show,“ vysvětluje Iveta Macurová, organizátorka expozice za Jihomoravský kraj. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci Střední vinařské školy Valtice s ochutnávkou vína nebo na kuchařské a cukrářské dovednosti žáků z odborných škol ve Znojmě, Slavkově a Bzenci.

Z producentů regionálních potravin je zastoupena například společnost Punkevní pstruh, která se jediná v Evropě zabývá chovem pstruhů a sivenů v krasové vodě a její tradice sahá až do 18. století. Ochutnat si určitě zaslouží čerstvé kozí sýry z faremní mlékárny Sedlák v Moravském krasu. Nejen vegetariáni a vegani znají hrachovou směs Hrašku, která při zahušťování pokrmů nahrazuje mouku i vejce. Návštěvníci vysoce oceňují také ochucené medy s praktickou pumpičkou nebo zdravá vína z černého rybízu. Opět nechybějí ani uzenářské speciality z židlochovické společnosti Janíček & Čupa, dále vystavuje třeba Horňácká farma, Slavkovský pivovar, Rašner - pekařství, Vesnický pivovar Ohrada nebo vinařství Maňák.

Datum: 17.2.2016 16:30:00

 


Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


G+H
20.-23.4. 2020


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
23.-25.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště