Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Herold: pozlacený originální český sýr

 

Jedno z letošních ocenění Zlatá Salima získala jihlavská mlékárna Moravia Lacto a.s. za originální český výrobek, tvrdý sýr Herold prémiové kvality. Sýr má jedinečnou mléčnou chuť a zajímavou strukturu s drobnými kavernami, které vznikají v hmotě sýru během jeho šestiměsíčního zrání.

Kvalitu sýru garantuje Mistr sýrař, v tomto případě Jana Doláková, která je pod jeho vývojem podepsaná. „Byly to dva roky hledání, zkoušení a ladění celého procesu výroby. Jsme přesvědčeni, že se nám sýr povedl. Uvedli jsme ho na trh loni na podzim a zatím má velký úspěch, takže plánujeme i jeho další sourozence,“ říká na stánku oceněné mlékárny Helena Gmuzdková, vedoucí marketingu společnosti Moravia Lacto a.s.

Jihlavská mlékárna se na SALIMĚ představuje, podobně jako v předešlém ročníku, ve společné expozici skupiny firem INTERLACTO Czech Group, do níž patří i Mlékárna Olešnice RMD a BOHEMILK, a.s. Opočno. Výrobní závody s tradicí (jihlavská mlékárna datuje svoji historii od roku 1928, opočenská od roku 1936 a olešnická od roku 1937) patří v současnosti k nejvýznamnějším producentům a exportérům mlékárenských produktů v rámci České republiky.  Každá z trojice mlékáren má svůj tradiční sortiment, který v Brně představuje. „Moravia Lacto a.s. se prezentuje především mlékem, smetanou, šlehačkou, čerstvým tvarohem a dále širokým sortimentem sýrů. Mlékárna Olešnice RMD se specializuje na tvarohy s hrudkovitou konzistencí, vyráběné technologií, která je v Česku zcela ojedinělá, a mlékárna BOHEMILK je proslavená svými zmrzlinami,“ upřesňuje Helena Gmuzdková. S průběhem dění na stánku je zatím spokojená.  „Máme tu velkou návštěvnost, nestačíme dělat ochutnávky a v podstatě je u nás pořád plno. Vážíme si toho, že nás firmy i zákazníci vyhledávají. S výstavou jsme zatím velmi spokojeni.

 

Datum: 19.2.2016 20:00:00

Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


G+H
20.-23.4. 2020


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
23.-25.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště