Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

GOS - nová značka pro poctivé podnikatele

 

Sdružení ochrany spotřebitelů SOS - Asociace na veletrhu SALIMA prezentovalo program garance ochrany spotřebitele GOS vytvořený za účelem ochrany spotřebitelů a poctivých podnikatelů před nekalými až podvodnými praktikami některých podnikatelských subjektů.


Obchodní smlouvy například při prodeji prostřednictvím e-shopu bývají příliš dlouhé, ne každý zákazník je čte a nepoctiví podnikatelé toho mohou zneužívat. Pro ty poctivé, kteří mají zájem o seriózní vztahy, připravila SOS - Asociace značku GOS, která všem zákazníkům bez dlouhých čtení podmínek sdělí, že tyto obchodní podmínky jsou v souladu se zákonem a podnikatel v rámci své obchodní činnosti nepoškozuje práva spotřebitele. Držitelé značky GOS se zavazují dodržovat nejen práva spotřebitelů garantovaná zákonem, ale také poskytují spotřebitelům nadstandardní ochranu tím, že dodržují Kodex garance ochrany spotřebitele (Kodex GOS).

“V rámci programu garance ochrany spotřebitele GOS nabízíme podnikateli upravení obchodních podmínek prodejů například v e-shopu. Zkonzultujeme, zda jsou jím nastavené podmínky legislativně v pořádku, a zaručíme mu, že nastavené podmínky nebudou poškozovat ani jeho, ani spotřebitele,” vysvětluje praxi Veronika Antošová, odborná právní poradkyně SOS – Asociace. Benefitem této spolupráce je propagace na webu největší spotřebitelské organizace v České republice a v jejím občasníku.”Ovšem největší výhodou je to, že se v případě nějakého sporu podnikatele se spotřebitelem postavíme do role mediátora a pokusíme se zprostředkovat dohodu výhodnou pro obě strany,” zdůrazňuje Veronika Antošová. Zařazení do programu GOS tak může prodejci poskytnout konkurenční výhodu.

Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace je nestátní nezisková organizace založená za účelem pomáhat spotřebitelům a prosazovat jejich práva. Od roku 2003 bezplatně pomáhá spotřebitelům a tento poradenský a informační servis poskytovala také po celou dobu své účasti na veletrhu SALIMA.

Datum: 20.2.2016 19:30:00

 


Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


G+H
20.-23.4. 2020


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
23.-25.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště