Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Bulharská vína se vracejí na český trh

 

V pavilonu A2 se můžete přesvědčit, že se Bulharsko právem řadí k významným evropským producentům jak vína, tak vinařských technologií.


Bulharský stánek zaujme na první pohled nerezovým tankem společnosti PIM a barrique sudy firmy Zahariev. Sortiment vinařských technologií oslovuje především vinaře, kteří chtějí rozšířit svá sklepní hospodářství, ovšem kvalitu bulharských červených vín mohou přímo na místě ocenit všichni návštěvníci. „Nabízíme zde vína z několika bulharských vinařství. Jde o moderní, nově vybudované podniky, často se zahraničními investory a francouzskými enology jako konzultanty. Češi se postupně přesvědčují o jejich kvalitě,“ říká Georgi Ivančev, dovozce bulharských vín a vinařských technologií na český trh.

Bulharsko je tradičním a také u nás dobře známým producentem vína. Od devadesátých let se v tamním vinařském průmyslu hodně investovalo do nových technologií a kapacitně i klimatem má dnes Bulharsko výborné předpoklady k dodávkám kvalitních vín ve vysokém objemu. Dvě třetiny bulharské produkce vína tvoří červené odrůdy a úspěšně se rozvíjí export, dříve především na ruský trh a v posledních letech stále více do asijských zemí, kde poptávka rychle stoupá. Pěstují se jak tradiční odrůdy jako Merlot nebo Cabernet Sauvignon, tak typicky bulharské odrůdy Mavrud či Gamza a v posledních letech také netypické odrůdy jako argentinský Malbec, Syrah a další. Výborně se daří například odrůdě Dornfelder, kterou mohou návštěvníci ochutnat i v pavilonu A2.

„Bulharská vína své místo na českém trhu opustila v době, kdy v Bulharsku byla jen stará vinařství, která fungovala velmi nepružně. Proto český trh znal hlavně bulharská vína nízké cenové relace, ale v posledních pěti letech se tato představa o bulharských vínech mění. Chuťově se už blížíme k vínům z Francie a Chile, mimo jiné proto, že používáme  převážně francouzské technologie,“ popisuje Georgi Ivančev. Na brněnském výstavišti představuje bulharská vína již potřetí a okruh jejich odběratelů se pořád rozšiřuje. „O Bulharsku jako producentovi vína se v budoucnu bude mluvit pořád více, protože rozšiřujeme výrobu a naše vína už v České republice získala několik medailí,“ je přesvědčen dodavatel.

Datum: 19.2.2016 19:45:00

 


Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


G+H
20.-23.4. 2020


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
23.-25.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště