Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMA
20.-23.4. 2020

Mezinárodní potravinářský veletrh

Boutique Gurmán nabízí vína slavných francouzských herců

 

Sýraři v Boutique Gurmán vám nejen nařežou, ale i nalijí exkluzivní vína slavných francouzských herců. Až přijdete do obchůdků Boutique Gurmán, nabídneme vám také víno. Dobrou zprávou je, že pokračujeme ve spolupráci s Wineclubem, který prodává vína francouzských herců Pierra Richarda a Gerarda Depardieu. Máme ale i vynikající moravská vína, například od Naturvini nebo Ampelosu.

Možná si někdo pomyslí, že herci Pierre Richard a Gerard Depardieu se dali na vinařství jen proto, aby zúročili své slavné tváře. Opak je ale pravdou. Oba jsou nadšenci, kteří produkují vysoce kvalitní a exkluzivní vína. A vy je u nás můžete ochutnat a udělat si svůj vlastní názor díky naší spolupráci s Wineclubem. Společností, která jako jedna z mála ´Francouze´ prodává, a to za více než příznivé ceny.

Slavný francouzský herec Gerard Depardieu, který je zaníceným milovníkem vína, vlastní Château de Tigne od roku 1989. Historicky úspěšné vinařství ze 13. století se nachází ve stejnojmenné obci, která leží v údolí řeky Loiry v oblasti Anjou a je ozdobeno bitvami zjizvený hradem. Současným sklepmistrem je Philippe Polleau, který vyrábí vína v úzké spolupráci s Gerardem Depardieu, jenž dává konečný souhlas vínům před jejich uvedením na trh.

Vinařství slavného herce Pierra Richarda se nachází na poloostrově sv. Martin, kde je obhospodařováno 17,5 ha vinic v zařazení AOC, jejichž výnosy nepřesahují 25-30 hl/ha při produkci 80 000 lahví ročně. Výhradně ruční sběr, tradiční zpracování, původní technologie a v neposlední řadě vlastní výroba dubových sudů činí z tohoto vinařství jednoho z posledních typických představitelů regionu. Vinařství Pierra Richarda je držitelem několika významných domácích i zahraničních ocenění.

V našich obchůdcích samozřejmě narazíte i na moravská vína. Doporučujeme například Naturvini Patrika Staška. „Patrik je náš dlouholetý dobrý kamarád, srdcař, a jeho vína jsou prostě vynikající. Nebojím se říct, že v kombinaci s našimi sýry jde o opravdový gurmánský zážitek,“ pochvaluje si spolupráci Martin Svačinka.

Filozofií vinaře Patrika Staška je tvořit naturalistická vína s pokorou k přírodě. Dobrá vína technologicky čistá a nekomplikovaná pro vás - milovníky vína. „Mým cílem je, aby každá vinařská poloha a odrůda na ní pěstovaná vyjadřovala jak můj osobní postoj k životu, tak osobitost, kterou nám jižní Morava, a obzvlášť pak Pálava nabízí. Mám rád svoji práci,“ říká Patrik, který je držitel mezinárodních degustátorských zkoušek a člen Evropského řádu rytířů vína. Pravidelně se zúčastňuje hodnocení vína na významných soutěžích na domácí vinařské scéně.

Ochutnat můžete i vína šlechtitelské stanice Ampelos. Produkuje špičková vína té nejvyšší kvality, o čemž svědčí i řada ocenění, například Král vín 2013 hned ve třech kategoriích.

Datum: 6.2.2014 14:21:00

 


Současně také

SALIMA TECHNOLOGY
20.-23.4. 2020


VINEX
20.-23.4. 2020


MBK
20.-23.4. 2020


G+H
20.-23.4. 2020


EmbaxPrint
20.-23.4. 2020


FESTIVAL CHUTÍ
23.-25.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště