Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

RYBAŘENÍ
8.-11.3. 2012

Mezinárodní výstava rybářských potřeb

S revolučním vlascem nahodíte o třetinu dál

 

V expozici společnosti RYBOLOV se můžete seznámit s převratnou novinkou, která v sobě spojuje výhody sňůr s vysokou nosností monofilových vlasců. Nanofil je výsledkem sedmiletého výzkumu a vývoje americké značky Berkley a můžete pro něj hlasovat v soutěži Top exponát výstavy RYBAŘENÍ.

„Nanofil je letošní novinkou na českém trhu a na výstavě je poprvé k vidění v kompletním sortimentu, tj. v průměrech již od 0,02 mm do 0,2 mm. První nanofilní vlasec je vyroben unikátní technologií spékání a je velmi lehký, takže se s ním dohodí dál než s klasickým vlascem. Myslím si, že nanofilní technologii čeká v rybařině velká budoucnost,“ říká o novince Zdeněk Vaněk, majitel společnosti RYBOLOV s. r. o.

Nová generace vlasců NanoFilTM vyniká extrémní nosností při velmi tenkých průměrech. Hladkost povrchu a struktura vlasce zaručuje pohodlné nahazování do velkých vzdáleností a zároveň vysokou odolnost vůči oděru. Proto je vynikající volbou při lovu dravců, kaprů a bílých ryb ve sladké vodě, ale jeho struktura umožňuje použití i ve vodě slané. Na výstavě EFTTEX v Amsterdamu vyhlášen za nejlepší inovaci v oblasti vlasů roku 2011. Společnost Berkley k těmto vlascům vyrábí také speciální navijáky, ale výhody nanofilu jako menší odpor vody nebo delší hody poznáte i s kterýkoli jiným navijákem.

„Nanofil není průtažný, je to něco mezi klasickým vlascem a šňůrou. Zatímco obyčejný vlasec při záseku zapruží, tento se na prutu hned narovná, takže dochází jen k minimálnímu tření a ihned je navázán kontakt s rybou. Výhodou je i nízký průměr, přitom velká  pevnost a až o 30 % delší nahazování při porovnání s klasickými šňůrami,“ shrnuje přednosti novinky Zdeněk Vaněk. Také ceny jsou podle jeho slov velmi příznivé a naprosto srovnatelné s ostatními výrobky, přestože technologicky jsou nové vlasce o třídu výš. „V českých obchodech se nabízejí od začátku letošního roku a odezva obchodníků je velmi dobrá,“ pochvaluje si dodavatel.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

RYBAŘENÍ 2012

Fotogalerie

Souběžně také

Prodítě
15.-18.3. 2018


Svět ženy
15.-18.3. 2018

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště