Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
14.-17.5. 2013

Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek

Občanské sdružení Práh - ukázka výrobků chráněných dílen

 

Občanské sdružení Práh nabízí jako jediné sdružení v jihomoravském kraji komplexní pomoc lidem s psychotickým onemocněním z Brna a okolí.

Hlavním cílem našeho sdružení je poskytování podpory v nejrůznějších životních oblastech, ať už jde o podporu vzdělávání, zaměstnání, podporu při samostatném bydlení.

Sdružení provozuje  6 registrovaných sociálních služeb. Největší z těchto služeb  je služba sociálně terapeutické dílny, kde se klienti učí pod vedením šikovných mistrových nejen vytvářet originální a krásné výrobky, ale především jsou pro klienty dílny místem, kde se setkávají se svými kolegy, učí se dodržovat stanovený harmonogram a mají tak mnohem větší šanci k udržení stabilizovaného zdravotního stavu. Stává se, že ve chvíli, kdy klient začne spolupracovat s naším sdružením, jsou eliminovány jeho dlouhodobé hospitalizace.  Sdružení Práh má tři dílny a to dílnu rukodělnou, dílnu Trojlístek a tréninkovou kavárnu Café Práh.

Sdružení Práh mimo tyto služby provozuje chráněnou dílnu šicí, ve které jsou chráněná místa vymezená ÚP Brno-město a dále projekt Podpora zaměstnávání – podpořený z ESF prostřednictví OP LLZ.

Dále se připravujeme  rekonstrukci domu pro chráněné bydlení a prodejní stánek v Obchodní galerii Vaňkovka, kde budou k dostání výrobky našich dílen.

Kontakty:
Tuřanská 199/12
620 00 Brno-Brněnské Ivanovice
www.prah-brno.cz
tel: +420 539 051 119

Za sdružení Práh
Kuchařová Markéta

Rehaprotex 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště