Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
14.-17.5. 2013

Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek

KNK CZ v.s.d.: Program aseptic line - významný příspěvek v boji proti přenosu infekčních nemocí

 

Je všeobecně známo, že nejefektivnějším způsobem zachování zdraví je prevence. Tuto skutečnost si v posledních letech uvědomuje stále větší část populace a s přispěním mediální podpory nejeden kuřák zanevřel na svojí vášeň, mnohý gurmán se přeškolil z vepřového na zeleninu či plody moře a většina z nás se pohody těla i ducha snaží dosáhnout aktivním pohybem.

Poněkud jiným směrem se ubírá prevence před nakažlivými chorobami. Je skutečností, že se neustále zvyšuje povědomost lidí o dodržování hygienických pravidel, že neustále stoupá účinnost běžně dostupných čistících a dezinfekčních prostředků a zpřísňují se hygienické předpisy všude tam, kde lze přenos bakterií předpokládat. Skutečností je ale rovněž fakt, že zvýšená migrace obyvatel hraje v tomto směru určitou negativní roli.

Nesporně významným zdrojem možného přenosu nákazy jsou místa, předurčená k doteku lidských rukou, jako dveřní kliky a nábytkové úchytky v prostorách, kde bývá zvýšená koncentrace lidí a kde lze zvýšený výskyt choroboplodných zárodků předpokládat, především ve zdravotnických či stravovacích zařízeních či jiných veřejných prostorách.

Možnost nákazy na těchto místech prakticky eliminuje použití klik a úchytek z kolekce „aseptic line“, která bude poprvé v ČR představena, v rámci veletrhu REHAPROTEX, který se uskuteční ve dnech 14. až 17. května 2013, na výstavišti v Brně.

Speciální povrchová úprava tohoto kování spolehlivě ničí většinu bakterií, které na ní ulpí. Po provedení přísných testů, se většina produkce úspěšně uplatňuje, především v USA, ale od loňského roku nachází program „aseptic line“, své příznivce a uplatnění i v České republice a na Slovensku. Při maximálním antiseptickém účinku se vzhledově povrchová úprava prakticky neliší od stávajících lesklých či matných povrchů a její další značnou předností je, že nevyvolává alergické reakce lidí citlivých na NIKL či CHROM, což je rovněž ověřeno příslušným testem.

Další informace o této velice zajímavé novince je možno získat na internetové adrese www.antiseptic.cz

Rehaprotex 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště