Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
14.-17.5. 2013

Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek

Týden zdravotnictví v Brně

 

V polovině května se na brněnském výstavišti uskuteční veletrhy MEDICAL FAIR BRNO a REHAPROTEX, kde se poskytovatelé zdravotní, rehabilitační a sociální péče seznámí se zajímavými novinkami svého oboru. Pro dodavatele zdravotnické techniky a speciálních pomůcek pro hendikepované je to příležitost navázat přímé kontakty s tisíci odborníků, kteří se v Brně zúčastní veletrhů i odborného doprovodného programu.

Prezentace novinek a trendů zdravotní a rehabilitační techniky má v Brně dlouhou tradici. V posledních letech se konala vždy na podzim, ale na základě požadavků hlavních vystavovatelů se letos přesunula do jarního termínu 14. až 17. května. Zachováno zůstává spojení obou příbuzných oborů, takže společně s Mezinárodním veletrhem zdravotnické techniky a zdraví MEDICAL FAIR BRNO proběhne také Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek REHAPROTEX. Mezi stovkou již přihlášených účastníků nechybějí tradiční a významní vystavovatelé jako ALTECH, PATRON Bohemia, SIVAK, ERILENS, MEYRA ČR, VECOM, BTL zdravotnická technika, Madisson, RESI Třeboň a další. Poprvé se k účasti přihlásila například italská společnost Medinet nebo firma Ophardt Hygienetechnik z Německa.
S přesunem termínu se částečně mění náplň veletrhů, která se rozšířila o aktuální témata související především s nárůstem klientely staršího věku. Novinkou jsou projekty  Senior, Péče o pacienty ve stáří, Sociální péče a Léčebné lázeňství. Veletrh REHAPROTEX opět bude největší přehlídkou svého druhu ve střední Evropě a představí nejen široký sortiment kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek, ale také služby v oblasti wellness a nabídku pro seniory. Prostor pro prezentaci opět dostanou také poskytovatelé sociálních služeb. Veletrh Medical Fair Brno svou nabídkou osloví primárně poskytovatele zdravotní péče a záštitu nad ním opět převzal ministr zdravotnictví Leoš Heger. Nejlepší exponáty obou veletrhů se budou ucházet o prestižní ceny Medical Fair Award a Rehaprotex Award.

Zdravotnické veletrhy jsou tradičním místem odborných setkání, pro která brněnské výstaviště nabízí řadu vhodných prostor. Ta proběhnou od 14. do  16. května v pavilonu A3, Kongresovém pavilonu E a Administrativní budově BVV. Chystá se například tradiční Den zdravotnictví pořádaný ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR. Další  hojně navštěvovanou akcí je dvoudenní konference e-Health Days zaměřená na elektronizaci zdravotnictví. Novým technologiím se bude věnovat konference Elektrotechnika ve zdravotnictví a odbornou konferenci připravuje rovněž Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Osvědčeným pořadatelem odborného programu v rámci veletrhu REHAPROTEX je též Národní rada zdravotně postižených.

Veletrhy MEDICAL FAIR BRNO a REHAPROTEX se naposledy konaly v říjnu 2011 za účasti 200 vystavujících firem a prohlédlo si je přes 9 tisíc návštěvníků. Stánky letošního ročníku budou umístěny v pavilonech A1 a A2 a k návštěvě je zvána jak odborná veřejnost z řad managementu a pracovníků zdravotnických a sociálních zařízení, tak koncoví uživatelé vystaveného zboží. Nabídku rozšíří také prodejní centrum - prezentace nestátních neziskových humanitárních organizací, kde si návštěvníci mohou vybrat některý z originálních výrobků chráněných dílen. Jde o tradiční a vyhledávanou součást veletrhu REHAPROTEX, která slouží k podpoře neziskových organizací.

Brány výstaviště budou pro návštěvníky otevřeny od úterý 14. května do čtvrtka 16. května vždy od 10 do 17 hodin, v pátek 17. května pouze do 15 hodin.

Rehaprotex 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště