Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
14.-17.5. 2013

Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek

Týden zdravotnictví v Brně 2013

 

Od úterý 14. května do pátku 17. května se na brněnském výstavišti uskuteční veletrhy Medical Fair Brno a REHAPROTEX. Na návštěvníky zde čekají zajímavé novinky z oblasti zdravotní, rehabilitační a sociální péče a také nabídka poprvé cíleně zaměřená na seniory. Koncoví uživatelé vystaveného zboží mohou výrobky na místě zakoupit.

Prezentace novinek a trendů zdravotní a rehabilitační techniky má v Brně dlouhou tradici. V posledních letech se konala vždy na podzim, ale na základě požadavků hlavních vystavovatelů se letos přesunula do jarního termínu 14. až 17. května. Zachováno zůstává spojení obou příbuzných oborů, takže společně s Mezinárodním veletrhem zdravotnické techniky a zdraví MEDICAL FAIR BRNO proběhne také Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek REHAPROTEX. Mezi účastníky nechybějí tradiční a významní vystavovatelé jako ALTECH, PATRON Bohemia, SIVAK, ERILENS, MEYRA ČR, VECOM, BTL zdravotnická technika, Madisson, RESI Třeboň a další. Poprvé se k účasti přihlásila například italská společnost Medinet nebo firma Ophardt Hygienetechnik z Německa. Nejlepší exponáty obou veletrhů se budou ucházet o prestižní ceny Medical Fair Award a Rehaprotex Award.

Veletrh REHAPROTEX bude opět největší přehlídkou svého druhu ve střední Evropě a představí nejen široký sortiment kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek, ale také služby v oblasti wellness a nabídku pro seniory. Prostor pro prezentaci opět dostanou také poskytovatelé sociálních služeb. Novinkou letošního ročníku je Centrum mobility zaměřené na péči o osoby s omezeným pohybem. Součástí tohoto projektu je poradenské centrum i byt ideálně vybavený přístroji a pomůckami, které usnadňují život lidem s pohybovými problémy. Poprvé bude k dispozici dětský koutek. Své služby zde představí Poradna rané péče Dorea. Poradkyně předvedou dětem a jejich rodičům speciální hračky pro rozvoj myšlení i motoriky a také vhodné výukové aplikace pro tablety. Součástí bude také prezentace celonárodního on-line projektu Spokojené děti, který je určen rodinám starajícím se o zdravotně znevýhodněné děti. Nejen děti s handicapem si mohou vyzkoušet Terapii golfem pod názvem Když golf pomáhá… Dětský koutek bude v provozu zdarma po celou dobu konání veletrhů.

Veletrh MEDICAL FAIR BRNO svou nabídkou osloví primárně poskytovatele zdravotní péče a záštitu nad ním opět převzal ministr zdravotnictví Leoš Heger. Stalo se již tradicí, že úvodní den veletrhů nazvaný „Den zdravotnictví ČR“ je věnován společnému setkání představitelů Ministerstva zdravotnictví ČR, Asociace nemocnic ČR, Asociace českých a moravských nemocnic, Asociace krajských nemocnic, Asociace krajů ČR, zřizovatelů zdravotnických zařízení, poskytovatelů zdravotní péče, zdravotních pojišťoven, odborných lékařských společností a spolků, odborné lékařské veřejnosti, vystavovatelů veletrhů a médií. V rámci tohoto setkání v úterý 14. května představí náměstek ministra zdravotnictví ČR pro zdravotní péči pan MUDr. Ferdinand Polák, Ph.D. téma Dlouhodobá péče v ČR.

Zdravotnické veletrhy jsou tradičním místem odborných setkání, pro která brněnské výstaviště nabízí řadu vhodných prostor. Ta proběhnou od 14. do  18. května v pavilonu A3, Kongresovém pavilonu E a Administrativní budově BVV. Hojně navštěvovanou akcí je dvoudenní konference e-Health Days zaměřená na elektronizaci zdravotnictví. Česká obuvnická a kožedělná asociace ve spolupráci s Českou podiatrickou společnosti připravuje XIII. Mezinárodní pediatrické sympozium na téma „Problematika zarůstajících nehtů, péče o nohu a výběru vhodné obuvi“. Novým technologiím se bude věnovat konference Elektrotechnika ve zdravotnictví a odbornou konferenci připravuje rovněž Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Dalším nepochybně živým diskusním tématem budou sKarty, o nichž se lze více dozvědět v rámci kulatého stolu Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Uskuteční se také Jarní setkání celiaků.

S přesunem termínu se částečně změnila náplň veletrhů, která se rozšířila o aktuální témata související především s nárůstem klientely staršího věku. V rámci projektu Senior se návštěvníci mohou seznámit s možnostmi vzdělávání, aktivního trávení volného času, léčebného lázeňství nebo rehabilitace. Mendelova univerzita v Brně přiblíží všem zájemcům program Univerzity třetího věku, který zajišťuje již deset let a se stále rostoucím počtem posluchačů. Přednášky a užitečné informace ovšem čekají i přímo na veletrhu. V úterý 14. května od 10 hodin pořádá Rada seniorů České republiky sérii přednášek pro laickou veřejnost na témata Jak se žije seniorům v České republice a Aktuální problémy seniorské populace. Kdo přijde v jinou dobu, může navštívit stánek Rady seniorů v pavilonu A1. Cyklem přednášek na téma Předváděcí akce a podomní prodej se bude prezentovat Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace a ve spolupráci s Městskou policií Brno jsou připravovány přednášky na téma Senioři v dopravě.

Opět se otevře Komplexní centrum péče o nohu s nabídkou odborné podiatrické péče. Mezi vystavovateli nechybí například společnost Pedikom s unikátním maďarským systémem, který spojuje počítačové vyšetření chodidel podoskopem s odborně řízenou výrobou individuálních korekčních vložek. Vyšetření chodidel měřicím přístrojem Pedicom, který před třemi lety získal cenu Medical Fair Award, může proběhnout přímo v pavilonu A.

Veletrhy rozšíří také prodejní centrum - prezentace nestátních neziskových humanitárních organizací, kde si návštěvníci mohou vybrat některý z originálních výrobků chráněných dílen. Jde o tradiční a vyhledávanou součást veletrhu REHAPROTEX, která slouží k podpoře neziskových organizací.

Praktické informace pro návštěvníky

Brány výstaviště budou pro návštěvníky otevřeny od úterý 14. května do čtvrtka 16. května vždy od 10 do 17 hodin, v pátek 17. května pouze do 15 hodin. Pro vstup do veletržního areálu slouží hlavní brána. Pro vjezd je určena brána č. 4, kde je umístěna pokladna.

Pro návštěvníky je připraven systém elektronické předregistrace, která je přístupná na webových stránkách veletrhů. Na jejím základě si budou moci zakoupit zlevněnou vstupenku na veletrh.

Rehaprotex 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště