Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
14.-17.5. 2013

Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek

Předváděcí akce a jejich dopady na spotřebitele

 

Ve středu a čtvrtek 15. a 16. května od 15 hodin pořádá Sdružení obrany spotřebitelů - Asociace (SOS) v rámci veletrhu Medical Fair cyklus přednášek na téma Předváděcí akce a podomní prodej.

Klamavé, agresivní až podvodné praktiky a neustále se zdokonalující prodejní triky, které používají pořadatelé předváděcích akcí a podomní prodejci jsou jedním z nejčastějších důvodů, proč se na odborné právní poradce SOS spotřebitelé obracejí. Předváděcí akce zaměřující se na seniory jsou pravidelně předmětem kontrol České obchodní inspekce, která při nich zjišťuje porušení řady zákonných ustanovení chránících spotřebitele. Podomní prodej je dnes natolik závažným problémem, že za účelem zamezení poškozování spotřebitelů byl dokonce novelizován občanský zákoník (§ 57) a řada obcí také nyní využívá své pravomoci a podomní prodej raději zcela zakazuje.

Jestliže chcete být připraveni na triky, které používají pořadatelé předváděcích akcí a podomní prodejci, chcete vědět jak se chovat při účasti na předváděcích akcích či při kontaktu s podomním prodejcem a co musíte učinit v případě, že už s nimi podepíšete smlouvu a chcete od ní odstoupit, pak nás navštivte 15. a 16.5. v 15.00 hodin v pavilonu A1 v přednáškovém sále Centrum mobility, kde Vás budeme informovat o Vašich právech a poradíme Vám, jak svá práva bránit!

Rehaprotex 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště