Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
14.-17.5. 2013

Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek

Na výstavišti začal Týden zdravotnictví

 

Veletrhy MEDICAL FAIR BRNO a REHAPROTEX byly zahájeny tradiční konferencí Den zdravotnictví ČR za účasti náměstka ministra zdravotnictví Ferdinanda Poláka. Svou nabídku zde prezentuje 175 vystavovatelů z dvaceti zemí .

Na úvod zahajovacího ceremoniálu všechny přivítal generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš. Zdůraznil, že jde o veletrhy s vysoce důležitou tématikou, jejichž cílem je přivést novinky do zdravotnictví a rehabilitační péče. Jménem pořadatelů poděkoval za podporu všem odborným partnerům a ministerstvům zdravotnictví a sociálních věcí.

Zahajovací projev přednesl náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Ferdinand Polák, který v úvodu poděkoval za pozvání a tlumočil pozdravy ministra Leoše Hegera. „Veletrhy, které dnes mám tu čest otevřít, považujeme za velmi důležité. Snažíme se zdravotnictví menšími či většími krůčky posouvat vpřed a bez spolupráce s odbornou veřejností, ale i s firmami, které přinášejí novinky a inovace, se zdravotnictví samo dál neposune. Právě veletrhy jako MEDICAL FAIR nebo REHAPROTEX jsou tím místem, kde se můžeme poučit a kde se setkávají lidé, aby se seznámili s novinkami a pomáhali je následně zavádět do praxe,“ konstatoval náměstek Polák a v závěru připomněl, že se tyto veletrhy konají již dvě desetiletí.

Letošním rokem MEDICAL FAIR a REHAPROTEX přecházejí na novou koncepci. Poprvé se konají v jarním termínu a k novinkám patří projekt Senior nebo Centrum mobility. Účastní se jich 175 vystavujících firem, mezi nimi třetina zahraničních z 20 zemí Evropy a Asie. Konference doprovodného programu se věnují mj. problematice inkluzivní mobility, elektronizaci zdravotnictví nebo aktuálním potřebám seniorů.

Rehaprotex 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště