Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
14.-17.5. 2013

Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek

Brněnské výstaviště se otvírá seniorům

 

Speciální přednášky, konzultace s odborníky, pozvánky do lázní či ke studiu a samozřejmě také rehabilitační pomůcky a další zboží určené seniorům představí od úterý 14. května na brněnském výstavišti veletrhy Medical Fair Brno a REHAPROTEX. Na návštěvníky zde čekají zajímavé novinky z oblasti zdravotní, rehabilitační a sociální péče a také nabídka poprvé cíleně zaměřená na klienty ve zralém věku.

V rámci nového projektu Senior se návštěvníci mohou seznámit s možnostmi vzdělávání a aktivního trávení volného času. K vystavovatelům patří třeba Muzejní a vlastivědná společnost, Lázně Luhačovice nebo dodavatelé potravinových doplňků. Mendelova univerzita v Brně přiblíží všem zájemcům program Univerzity třetího věku, který zajišťuje již deset let a se stále rostoucím počtem posluchačů. V základním tříletém studiu navštěvují studenti – senioři každý týden přednášky se širokou škálou témat, od ekonomických změn ve společnosti až po kvalitu potravin nebo moderní trendy v pěstování ovoce a zeleniny. V nabídce jsou také jednoleté nástavbové programy pro absolventy nebo velmi oblíbené semestrální kurzy, do kterých se mohou přihlásit i externí senioři. Pro akademický rok 2013/2014 Mendelova univerzita rozšířila nabídku jazykových kurzů a připravuje také kurz cvičení pro seniory, kurz techniky dobré paměti a další.

Přednášky a užitečné informace ovšem čekají i přímo na veletrhu. V úterý 14. května od 10 hodin pořádá Rada seniorů České republiky sérii přednášek pro laickou veřejnost na témata Jak se žije seniorům v České republice a Aktuální problémy seniorské populace. Kdo přijde v jinou dobu, může navštívit stánek Rady seniorů v pavilonu A. Dalším nepochybně živým diskusním tématem budou sKarty, o nichž se můžete více dozvědět na kulatém stole Národní rady osob se zdravotním postižením ČR ve středu 15. května od 13 hodin.

Velká pozornost bude věnována otázkám zdravého životního stylu. Po celou dobu konání veletrhu, tj. od úterý 14. května do pátku 17. května, bude návštěvníkům k dispozici „Fórum pro zdraví – zdravý životní styl“, které připravuje Státní zdravotní ústav. Zde je možné s odborníky konzultovat mj. osobní stravovací zvyklosti, vhodné pohybové aktivity, možnosti prevence infekčních i civilizačních chorob a mnohé další otázky. Opět se otevře Komplexní centrum péče o nohu s nabídkou odborné podiatrické péče. Mezi vystavovateli nechybí například společnost Pedikom s unikátním maďarským systémem, který spojuje počítačové vyšetření chodidel podoskopem s odborně řízenou výrobou individuálních korekčních vložek. Vyšetření chodidel měřicím přístrojem Pedicom, který před třemi lety získal cenu Medical Fair Award, může proběhnout přímo v pavilonu A.

Novinkou letošního ročníku veletrhů je Centrum mobility zaměřené na péči o osoby s omezeným pohybem. Součástí tohoto projektu je poradenské centrum i byt ideálně vybavený přístroji a pomůckami, které usnadňují život lidem s pohybovými problémy. K řadě vystavovatelů, kteří na veletrhu nabídnou toto speciální vybavení a pomůcky, patří také společnost RESI Třeboň jako tradiční český výrobce rehabilitačních lehátek. Její nabídka se během 15 let rozšířila již na padesát modelů lehátek pro rehabilitaci, fyzioterapii, Vojtovu metodu cvičení, ale také pro odpočinek, transport či sprchování. Jako jediní výrobci v České republice dokáží v RESI Třeboň snížit u některých typů lehátek nástupní výšku na 30 cm, což usnadňuje právě rehabilitaci imobilních pacientů.

Brány výstaviště i oblíbeného Prodejního centra budou pro návštěvníky otevřeny od úterý 14. května do čtvrtka 16. května vždy od 9 do 17 hodin, v pátek 17. května pouze do 15 hodin.

Rehaprotex 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště