Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
29.10. - 1.11. 2019

Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek

Doprovodný program veletrhu REHAPROTEX

 

Stav k 4. 10. 2019. Změna programu vyhrazena.

Poradenství a služby poskytované po celou dobu konání veletrhu

Sociálně-právní poradenství pro osoby se zdravotním postižením (Národní rada osob se zdravotním postižením) A2, stánek 010
Podpora veřejného zdraví – zdravý životní styl, prevence závislostí na alkoholu, tabáku, drogách, prevence úrazů a sexuálně rizikového chování, výchova ke zdraví dětí a mládeže
(Státní zdravotní ústav, Oddělení podpory zdraví Brno)
A2, stánek S04
Právní poradna – odborný poradenský servis
(Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s.)
A2, stánek 012
Liga vozíčkářů – poradenství sociálně-právní, týkající se řešení architektonických bariér a intimity A2, stánek S03
ParaCENTRUM Fenix poradenství A2, stánek S07
Ministerstvo práce a sociálních věcí poradenství A1, stánek 006
Dětský koutek A2, stánek S02
Ukázky líčení pro seniory a poradenství (Mary Kay) A2, stánek S06
BEMER terapie – fyzikální terapie cév (Bemer) A2, stánek S06
Prezentace nízkopodlažního zájezdového autobusu
(Dopravní podnik města Brna)
A1

Úterý 29. 10. 2019

10:00 – 11:00 Přesuny a manipulace
Organizátor: ParaCENTRUM Fenix
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno
10:00 – 13:00 Basketbal na vozíku
Tým: Czech Wheelchair Basketball Association
Místo konání:
Pavilon A2, Emil sport aréna
10:00 – 10:30 Plavání bez bariér
Organizátor: SK Kontakt
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum
10:30 – 11:00 Speciální úprava vozidel
Organizátor: CanoCar
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum
11:00 – 12:00 Zdravé obouvání dětí a dospělých
Organizátor: Česká obuvnická a kožedělná asociace
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum
11:00 – 16:00 Jak se změní podmínky cestování lidí se zdravotním postižením po liberalizaci železniční dopravy
Organizátor: Národní rada osob se zdravotním postižením
Místo konání: Pavilon A3, sál Morava
12:00 – 12:30 Ivona Březinová – autorské čtení knihy „www.bez-bot.cz“
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum
12:30 – 13:30 Návrat na pracovní trh
Organizátor: ParaCENTRUM Fenix
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum
13:00 – 16:00 Futsal pro nevidomé
Tým: Avoy MU Brno
Místo konání:
Pavilon A2, Emil sport aréna
13:30 – 14:30 Pressure mapping
Organizátor: ParaCENTRUM Fenix
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum
14:30 – 16:00 Preventivní beseda
Organizátor: ParaCENTRUM Fenix
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum

Středa 30. 10. 2019

Speciální program pro seniory

Organizátor: SunDrive Communications (Senior Pas)
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum

10:00 – 10:10 Přivítání návštěvníků, prezentace programu
10:10 – 11:00 Bílý kruh bezpečí
11:00 – 12:00 Pozitiva asistenčních psů
Organizátor:
Helpes
12:00 – 12:30 Winning Group – přednáška Nikdy není pozdě
12:30 – 13:15 Jan Chudoba – přednáška finance, pojištění
13:15 – 14:00 Krajské ředitelství PČR – přednáška
14:05 – 14:35 Thai Chi – cvičení ke zdraví a životní rovnováze
14:35 – 15:00 Vystoupení baletek
15:00 – 16:00 Vystoupení Vladimír Hron
16:00 – 16:55 Policie ČR – přednáška
16:55 – 17:00 Rozloučení, pozvánka na program dalšího dne
10:00 – 11:00 Uzavřený kulatý stůl koordinátorů
Organizátor: Ministerstvo práce a sociálních věcí
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno
10:00 – 13:00 Para golf
Tým: Česká golfová asociace hendikepovaných (CZDGA)
Místo konání:
Pavilon A2, Emil sport aréna
11:00 – 11:30 Nový projet Prověřeno seniory – SOS
Organizátor: Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s., Senior Pas
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno
11:00 – 15:00 Setkání revizních techniků
Organizátor: Všeobecná zdravotní pojišťovna
Místo konání: Pavilon A3, jednací místnost I. patro
11:00 – 16:00 Seminář Energetického regulačního úřadu o ochraně spotřebitelů před „šmejdy“ při změně dodavatelů energií
Organizátor: Národní rada osob se zdravotním postižením
Místo konání: Pavilon A3, sál Morava
12:30 – 12:45 Skupinové aktivizační setkání seniorů
Organizátor: SunDrive Communications (Senior Pas)
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno
13:00 – 14:30 Koordinátoři MPSV – příklady dobré praxe z jednotlivých krajů
Organizátor: Ministerstvo práce a sociálních věcí
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno
13:00 – 16:00 Para hokej
Tým: SHK LAPP Zlín
Místo konání:
Pavilon A2, Emil sport aréna
16:00 – 17:00 Inspirace z Manchesteru, města přátelského věku
Organizátor: Ministerstvo práce a sociálních věcí
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno

Čtvrtek 31. 10. 2019

Speciální program pro seniory

Organizátor: SunDrive Communications (Senior Pas)
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum

10:00 – 10:10 Přivítání návštěvníků, prezentace programu
10:10 – 10:20 Thai Chi – cvičení ke zdraví a životní rovnováze
10:20 – 10:55 Národní centrum tkání a buněk
11:00 – 12:00 Zdravé obouvání dětí a dospělých
Organizátor:
Česká obuvnická a kožedělná asociace
12:05 – 12:45 Vše okolo pomůcek – úhrady a inovace
Organizátor:
Česká asociace paraplegiků – CZEPA
13:00 – 14:00 MPSV – prezentace mezigeneračního dobrovolnictví
14:00 – 14:30  Krajské ředitelství PČR – přednáška
14:30 – 15:00 Speciální úprava vozidel
Organizátor:
CanoCar
15:00 – 16:00 Vystoupení Jiří Helekal
16:00 – 16:30 Policie ČR – přednáška
16:30 – 16:55 Thai Chi – cvičení ke zdraví a životní rovnováze
16:55 – 17:00 Ukončení akce, rozloučení
9:00 – 16:00 Rodinný život, intimita a sexualita osob se zdravotním postižením
Organizátor: Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV)
Místo konání: Pavilon A3, sál Morava
9:00 – 16:00 Mezi rezorty aneb podpora rodin dětí s postižením v JmK
Organizátor: Slezská diakonie
Místo konání: Administrativní budova, sál 102
10:00 – 13:00 Boccia
Tým: Sportovní klub Kociánka Brno z.s.
Curling vozíčkářů
Tým:
ParaCENTRUM Fenix
Místo konání:
Pavilon A2, Emil sport aréna
10:00 A PROČ NE? - taneční skupina
Vystupují: Střední školy F. D. Roosevelta, Brno
Místo konání: Pavilon A2, Emil sport aréna
10:30 – 11:00 Řešení přístupnosti a odstraňování bariér ve městě Brně
Organizátor: Magistrát města Brna
Místo konání:
Pavilon A3, sál Brno
11:15 – 11:45 Podpora sítě KLAS ve městě Brně
Organizátor: Magistrát města Brna
Místo konání:
Pavilon A3, sál Brno
12:00 – 13:00 Zlatá nitka – tvorba rodokmenu
Organizátor: SunDrive Communications (Senior Pas)
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno
13:00 – 14:00 Preventivní beseda
Organizátor: ParaCENTRUM Fenix
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno
13:00 – 14:00 Florbal vozíčkářů
Tým: Bulldogs Brno – Florbal vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Emil sport aréna
14:05 – 14:35 Winning Group – přednáška Nikdy není pozdě
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno
 15:00 – 15:30 Jan Chudoba – finance
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno
15:30 – 16:00 Přesuny a manipulace
Organizátor: ParaCENTRUM Fenix
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno
16:30 – 17:00 Pressure mapping
Organizátor: ParaCENTRUM Fenix
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno

Pátek 1. 11. 2019

9:00 – 12:00 Setkání poskytovatelů chráněného bydlení v JmK
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání: Pavilon A3, sál Morava
10:00 – 13:00 Ragby vozíčkářů
Tým: Český ragbyový svaz vozíčkářů
Místo konání: Pavilon A2, Emil sport aréna
10:00 – 10:30 Plavání bez bariér
Organizátor: SK Kontakt
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum
10:30 – 11:00 Speciální úprava vozidel
Organizátor: CanoCar
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště