Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
29.10. - 1.11. 2019

Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek

Veletrh REHAPROTEX nabídne vše pro aktivní a soběstačný život

 

Široký sortiment rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek, ale i produkty pro aktivní život seniorů představí od 29. 10. do 1. 11. 2019 na brněnském výstavišti veletrh REHAPROTEX. Prezentovat své výrobky a služby budou také poskytovatelé sociálních služeb či chráněné dílny a nadace, u kterých si zakoupíte už i vánoční dárek pro své blízké. Těšit se můžete také na bohatý program přednášek, workshopů, poradenství, možnost vyzkoušení para sportů i vystoupení známých osobností. Z Prahy bude vypraven speciální vlak REHAEXPRES, který dorazí až na místo konání veletrhu k pavilonu A na brněnské výstaviště.

Veletrh je určený pro všechny s určitým omezením pohybu, sluchu či zraku, osobám, kteří se zajímají o lázeňství a rehabilitace, ale také lidem, kteří jsou aktivními členy projektu Senior Pas nebo se jimi chtějí stát. Zapojit se do projektu mohou všichni od 55 let. Veletrh zaujme i ty, kteří mají rádi produkty chráněných dílen a nadací a rádi by koupili pěkný dárek pro své blízké na Vánoce.

Vystavovatelé se představují

Mezi vystavovateli bude deset firem, které jsou členy Společenstva výrobců a prodejců zdravotnických prostředků: DMA Praha, ERILENS, KURY, MEDESA care, MEDICCO, MEYRA, ORTIKA CZ, ORTOSERVIS, PATRON Bohemia a SIVAK medical technology. Všechny mají společný cíl nabídnout svým klientům širokou paletu kvalitních zdravotnických prostředků, zjednodušit a zpříjemnit jim každodenní aktivity, a tím jim umožnit větší nezávislost a zlepšit kvalitu života. Jejich sortiment mechanických a elektrických vozíků, zvedacích a polohovacích systémů, ale i chodítek a mnoho dalších pomůcek si na veletrhu můžete nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet a zjistit jaké jsou nejlepší možnosti pro řešení právě vašich potřeb. Ochotně vám odpoví také dotazy ohledně implementace nového zákona o zdravotních pomůckách.

Speciální vlak REHAEXPRES

I letos bude z Prahy vypraven speciální veletržní bezbariérový vlak REHAEXPRES, který dorazí až k pavilonu A na brněnské výstaviště. Vyjede v úterý 29. 10. 2019 v 6:49 hod s příjezdem do Brna v 9:50 hodin a v 16:00 hodiny se bude vracet zpět do Prahy. Vlakem budou moci cestovat všichni, kdo chtějí přijet na veletrh REHAPROTEX. Kapacita vlaku je 185 míst pro sedící cestující a 14 míst pro vozíčky. Jednotné jízdné je 75 Kč, které zahrnuje i vstupné na veletrh zdarma. Jízdenky na vlak nebudou veřejně v prodeji, pro cestu vlakem je nutné se do 22. 10. 2019 registrovat. Více informací je dostupných na webu www.nrzp.cz. Vlakem dorazí také třeba předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása. Právě díky úspěšnému jednání NRZP se zástupci Českých drah bude vlak možné vypravit.

Široký rozsah poradenství a služby zdarma

REHAPROTEX přinese kromě novinek a představení sortimentu vystavovatelů různorodý doprovodný program, kde si na své přijde jak odborná, tak i laická veřejnost. Na veletrhu najdete specialisty z řad vystavujících firem i odborných organizací, kteří vám rádi poradí a pomohou řešit váš specifický problém. Dotazy se mohou týkat otázek sociálně-právních, řešení architektonických bariér či obrany spotřebitelů. Najdete zde ale i Bílý kruh bezpečí, poradnu Kudy kam, poradenství výživové či intimní nebo třeba poradenství a ukázky líčení pro seniory Mary Kay. Pro zájemce bude na veletrhu zdarma k dispozici měření tlaku, zraku, intolerance potravin a tuku v těle nebo vyšetření a tejpování fyzioterapeutem produkty Kine-MAX.

Chráněné dílny nabídnou krásné vánoční dárky

Na veletrhu REHAPROTEX nabídne své výrobky řada chráněných dílen. Z jejich nabídky keramiky, ručně vyráběných svíček, proutěného zboží, šperků a textilních a dalších výrobků budete moci vybrat už i pěkný vánoční dárek. Tyto výrobky nejen potěší, ale navíc i pomohou zdravotně postiženým.

Témata pro odborníky i veřejnost

Na přípravě veletrhu a doprovodného programu se podílí mnoho významných partnerů z neziskového sektoru. Program, který má vliv na samostatný a nezávislý život člověka se zdravotním postižením, připravuje Liga vozíčkářů. ParaCENTRUM Fenix pomáhá lidem po poranění páteře a míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života. Nabídnou například odborná témata aktivizace OZP, kompenzace postižení prostřednictvím pomůcky, přesuny a manipulace či návrat na pracovní trh. Pro veřejnost bude určen program pro pečující osoby nebo preventivní beseda o úrazech páteře a míchy, kde se dozvíte, jak jim lze předcházet.

Svůj program připravuje i Národní rada osob se zdravotním postižením ČR. První den veletrhu 29. 10. vypraví ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a Českými drahami speciální vlak REHAEXPRES z Prahy až na brněnské výstaviště. Na příjezd vlaku naváže konference s názvem „Jak se změní podmínky cestování lidí se zdravotním postižením po liberalizaci železniční dopravy“, na které přislíbil účast i předseda vlády ČR Andrej Babiš, zástupci železničních dopravců a řada dalších významných hostů. Ve středu 30. 10. proběhne seminář Energetického regulačního úřadu o ochraně spotřebitelů před „šmejdy“ při změně dodavatelů energií. Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá seminář na téma rodinného života, intimity a sexuality osob se zdravotním postižením.

Speciální program pro seniory

Středa 30. 10. a čtvrtek 31. 10. 2019 budou tradičně věnovány především doprovodnému programu v režii Senior Pasu, který chystá Speciální program pro seniory. Těšit se můžete na vystoupení Jiřího Helekala a Vladimíra Hrona nebo zajímavé přednášky týkající se seniorského cestování, mezigeneračního dobrovolnictví či třeba inspirace z Manchesteru, města přátelského věku. Letošnímu ročníku udělila svoji záštitu ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, se kterou se na akci můžete osobně setkat. Zajímavostí budou diskusní kulaté stoly, které zajišťuje projekt Politika stárnutí na krajích (MPSV) se svými regionálními koordinátory. Vyzkoušet budete moci i řadu praktických aktivit, ať už půjde o vzdělávací workshopy, tréninky paměti, tai chi cvičení nebo vytváření rodokmenu. Na stánku MPSV budete také moci získat seniorskou obálku (I.C.E. kartu). Držitelé Senior pasu zakoupí zvýhodněné vstupné na veletrh již za 20 Kč.

Vladimír Hron Vladimír Hron
Jiří Helekal Jiří Helekal

Emil sport aréna

Nadačním fond Emil pro vás chystá Emil sport arénu, která bude otevřena každý den veletrhu a představí řadu aktivit pro osoby se zdravotním postižením. Budete se moci setkat s para sportovci, kteří vám předvedou ukázku toho, v čem jsou opravdu dobří – ať už půjde o florbal, ragby, basketbal, hokej, golf, curling, bocciu či futsal nevidomých. Všechny sporty si navíc budete moci sami vyzkoušet. Otestovat budete moci i handbike trenažer nebo jízdu na vozíku, a to hned na různých površích a s plněním praktických úkolů, které musí osoba na vozíku běžně zvládat. Shlédnout můžete taneční vystoupení skupiny A proč ne? nebo si poslechnout autorské čtení Ivony Březinové, autorky knihy „www.bez-bot.cz“ o handicapovaném teenagerovi.

Boccia (Emil open letní hry 2019) Boccia (Emil open letní hry 2019)

Fórum pro zdraví

Státní zdravotní ústav bude na veletrhu v rámci Fóra pro zdraví propagovat zdravý životní styl. Dozvíte se zde vše o správné výživě a pohybové aktivitě, o prevenci infekčních onemocnění, hygieny rukou, včetně nácviku správného mytí rukou, o prevenci Alzheimerovy choroby i třeba o prevenci kouření či užívání alkoholu a drog. Poskytovat bude samozřejmě i poradenství.

Vstup pro ZTP a ZTP/P zdarma

Veletrh bude probíhat v moderním a prostorném pavilonu A, který poskytuje ideální bezbariérové zázemí. Vstupy budou umožněny prostřednictvím hlavní brány a pavilonem E, vjezd pro auta bránou č. 4 (pouze ZTP a ZTP/P).

Základní vstupné na místě stojí 100 Kč, při zakoupení předem online 80 korun. Pro držitele Senior pasu bude vstupenka stát 20 Kč, pro seniory a studenty jsou připravená cenová zvýhodnění. Pro držitele průkazu ZPT a ZTP/P včetně doprovodu budou vstupy a vjezdy do areálu zcela zdarma. Informace o cenách vstupného, parkování a plánek areálu.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště