Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

V sociálně terapeutické dílně Práh vyrábí krásné věci z papíru, látek, dřeva i hlíny

 
Práh jižní Morava poskytuje dospělým se závažným duševním onemocněním z Jihomoravského kraje pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života. Pomáhá svým klientům překonávat problémy související s duševním onemocněním v základních životních oblastech: práce, samostatné bydlení, vzdělávání, péče o zdraví, mezilidské, rodinné a partnerské vztahy, využití volného času a dalších. Prosazuje a hají také práva lidí s duševním onemocněním a zlepšuje vztah veřejnosti k lidem s duševním onemocněním.

Jednou z druhu pomoci je sociálně terapeutická dílna. Je to služba, která nabízí klientům možnost kreativní tvorby, rukodělnou činnost a nácvik základních pracovních dovedností. V rámci služby mohou docházet klienti každý den, ale i několikrát do měsíce. Mají možnost se pod vedením pracovníků dílny Práh seznámit s různými výrobními postupy, rozličnými materiály a naučit se s nimi pracovat.

Práh má několik dílen, kde vznikají krásné výrobky. V šicí dílně klienti nejčastěji šijí užitkové a dekorační předměty do bytu, plátěné tašky a hračky pro děti. V keramické dílně vznikají osobitá dílka, která si většinou klienti odnáší domů svým přátelům a rodinám. Věnují se ale také práci se dřevem – vyřezávají, lakují a barví, čímž vznikají funkční hračky, které naučí a zabaví nejen děti. V dílně je také mnoho malířů, kteří vytváří další hry pro malé i větší zákazníky. Krásné skleněné vitráže a šperky vznikají v tiffany dílně. Umí také korálkovat nebo vyrábět z fima. Papír, látky, dřevo, hlína, vše umí přetvořit do zajímavostí a krásností. Produkty z dílny Práh najdete v Galerii PRÁH na Křenové 63 v Brně a budete si je moci koupit i na veletrhu REHAPROTEX.

Hlavním cílem sociálně terapeutické dílny je podporovat člověka s dlouhodobým duševním onemocněním v rozvíjení a posilování jeho kreativních a manuálních dovedností. Nabízet mu různé možnosti rozvoje jemné motoriky, koordinace pohybu, posilování kreativity a fantazie. V rámci služby si také klienti udržují denní režim. A především se udržují v kontaktu s ostatními lidmi a posilují své komunikační a sociální dovednosti. Několikrát ročně společně klienti a pracovníci dílen vyráží na výlet, aby načerpali inspiraci a také se odměnili za odvedenou práci.

Všechny výrobky dílny jsou připravovány tak, aby se na nich mohl podílet každý s jakoukoli úrovní manuálních dovedností. Výrobek tedy projde mnoha šikovnými rukami, než je hotový a připravený k prodeji. Snahou je, aby byly zajímavé jak při samotné tvorbě, tak i pro zákazníka, který si je odnese domů. No a to je to, co jim dělá radost. Pěkně odvedená práce a spokojený zákazník znamená spokojeného tvůrce.

Více informací o dílně najdete na jejich webu www.prah-brno.cz.

Výrobky dílny PRÁH můžete kromě veletrhu REHAPROTEX zakoupit také v e-shopu.

Datum: 21.10.2019 8:31:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště