Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
29.10. - 1.11. 2019

Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek

Seminář k novému zákonu o pomůckách pro zdravotně postižené 329/2011 Sb.

 

Širokou nabídku vystavovatelů doplňuje atraktivní doprovodný program. Z jeho nabídky bychom Vás upozornili především na seminář k novému zákonu o pomůckách pro zdravotně postižené 329/2011 Sb., který by měl vejít v platnost od 1. 9. 2017.

Organizátorem tohoto více než aktuálního semináře je Národní rada zdravotně postižených. Seminář se uskuteční ve čtvrtek 21. 9. 2017 od 13.00 hodin v sále MORAVA pavilonu A brněnského výstaviště. 

Jedná se o zásadní změnu zákona, která prakticky eliminuje úsporná opatření v dávkách pro zdravotně postižené, která prosadil bývalý ministr J. Drábek. Zrušení prokazování majetku považujeme za zásadní věc, protože jsme přesvědčeni, že v této věci byl zákon protiústavní. Zbývá ještě podpis pana prezidenta, nepředpokládá se však, že by pan prezident tento návrh zákona vrátil.

Schválená novela přináší tyto zásadní změny:

  • Zcela se ruší prokazování majetku společně posuzovaných osob při žádostech o příspěvek na zvláštní kompenzační pomůcku.
  • V případě, že žadatel o příspěvek na kompenzační pomůcku nebude žádat odpuštění 10 % spoluúčasti, nebudou zjišťovány příjmy, jak společně posuzovaných osob, tak ani žadatele o příspěvek na zvláštní kompenzační pomůcku. Pouze u příspěvku na nákup motorového vozidla bude příjem testován, a to i u společně posuzovaných osob, protože se předpokládá, že automobil je využíván pro všechny členy rodiny.
  • Snižuje se limit pro nárok na příspěvek na pořízení zvláštní pomůcky u její ceny a to z 24 000,- Kč na 10 000,-Kč.
  • Snižuje se doba k podání opětovné žádosti na nákup motorového vozidla z 10 let na 7 let. Přičemž toto snížení počtu let se bude vztahovat i na přiznané příspěvky po roce 2012.
  • Nově se stanoví výše příspěvku na nákup motorového vozidla podle příjmu společně posuzovaných osob tak, že u společně posuzovaných osob do 8 násobku životního minima činí příspěvek 200 000,- Kč. Při příjmu, který překračuje 9 násobek životního minima, se příspěvek snižuje na 180 000,- Kč. Takto je příspěvek na nákup motorového vozidla postupně snižován při rostoucí výši násobku životního minima. Nejméně však bude příspěvek činit 100 000,- Kč. Zabrání se tím takovým excesům, kdy příspěvek na nákup motorového vozidla byl přiznán například ve výši 10 000,- Kč.
  • Zvyšuje se příspěvek na mobilitu ze 400,- Kč měsíčně na 550,- Kč měsíčně a novela zákona obsahuje i další technická vylepšení a zpřesňuje některé pojmy. Zákon nabyde účinnosti od 1. ledna 2018.

Pro vstup na tento seminář je zapotřebí se registrovat dle postupu níže. Při registraci zadejte registrační kód: REHAPROTEXUP. Potvrzení registrace slouží zároveň jako vstupenka na veletrh REHAPROTEX. 

 Postup registrace na seminář:

  • Jděte na stránky www.bvv.cz/rehaprotex
  • Klikněte na odkaz: Registrace návštěvníka
  • Zadejte registrační kód: REHAPROTEXUP
  • Vyplňte zobrazený formulář a odešlete.

Potvrzení registrace a voucher (.pdf) od nás obdržíte e-mailem. Poté stačí si tento voucher (.pdf) vytisknout a přijít na brněnské výstaviště. V případě problémů s registrací volejte tel.: +420 541 1452 888. Telefonní linka je v provozu vždy pondělí až pátek, od 8.00 do 16.00 hodin.

 

 

 

Datum: 21.9.2017 20:28:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště