Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
29.10. - 1.11. 2019

Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek

Přijďte si vyzkoušet parasporty! Čeká na vás Emil sport aréna

 

Nadačním fond Emil pro vás připravuje na veletrhu REHAPROTEX speciální Emil sport arénu, která pro vás bude otevřena každý den veletrhu a představí řadu aktivit pro handicapované. Setkat se zde budete moci s para sportovci, kteří vám rádi předvedou ukázku toho, v čem jsou opravdu dobří – ať už půjde o florbal, ragby, basketbal, bocciu, futsal nevidomých nebo třeba para hokej. Všechny sporty si navíc budete moci sami vyzkoušet a zeptat se na cokoliv vás bude zajímat.

Akce se zúčastní také bývalý český profesionální handicapovaný cyklista Jiří Ježek – šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa, který je současně nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Těšit se můžete na jeho prezentaci a následnou autogramiádu.

Nadační fond Emil je nezisková organizace, která pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, ale podílel se třeba i na vzniku knížky www.bez-bot.cz, která vypráví příběh o čerstvě handicapovaném teenagerovi. Kniha získala nominaci na Výroční cenu Zlatá stuha 2019 v kategorii Beletrie pro mládež. Sama autorka Ivona Březinová vám knihu na veletrhu představí a přečte ukázku. Knihu si také budete moci na veletrhu zakoupit. Část výnosu z prodeje knihy je věnována právě Nadačnímu fondu Emil. O knihu si budete moci zasoutěžit také v naší zářijové facebookové soutěži.

Součástí Emilovy sport arény bude také trenažer handbiku a testovací dráha pro vozíčkáře, které zastřeší ParaCENTRUM Fenix. Bude koncipována jako zážitková dráha s úkoly. Budou pro vás připraveny různé povrchy, jako je koberec, ručník, různé překážky nebo třeba simulace prostoru ve výtahu. Na trase navíc budete plnit praktické úkoly, se kterými se vozíčkáři ve svém životě potkávají. Půjde třeba o převoz tácu se sklenicí z jednoho bodu do druhého nebo vytažení peněženky se zimními rukavicemi na rukou z batohu a následné vytažení mincí z ní. 

Datum: 28.8.2019 11:48:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště