Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Pozvánka na konferenci Cestování po železnici pro všechny

 

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR a Brněnské veletrhy a výstaviště, a. s., Vás zvou na konferenci „Cestování po železnici pro všechny“, která je pořádána v rámci doprovodného programu veletrhu REHAPROTEX. Záštitu nad konferencí převzali ministr dopravy Ing. Dan Ťok a hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek. 

Konference se koná v úterý 19. září 2017 od 11:00 hodin v sále Morava pavilonu A3 na výstavišti v Brně, Výstaviště 405/1, 603 00 Brno.

Železniční doprava je jedním z nejvíce využívaných dopravních systémů, které osoby se zdravotním postižením velmi rády využívají k cestování, protože se jedná o bezpečnou dopravu. Na druhé straně je železniční doprava dosud ještě poměrně málo přístupná pro osoby se zdravotním postižením a naše zkušenosti jsou takové, že někteří dopravci tomu nevěnují patřičnou pozornost.

Na konferenci vystoupí:

  • Mgr. Václav Krása, předseda NRZP ČR
  • Martin Červíček, 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje
  • Mgr. Marek Šlapal, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje
  • Ing. Michal Štěpán, náměstek pro osobní dopravu, České dráhy, a. s.
  • Radim Jančura, zakladatel a vlastník společnosti RegioJet
  • Peter Köhler, CEO akciové společnosti LEO Express
  • Ing. Vladimír Tomandl, Ph.D., specialista pro železniční infrastrukturu, Výzkumný Ústav Železniční, a. s.
  • doc. Ing. Jaroslav Matuška, PhD., Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice

Věříme, že konference „Cestování po železnici pro všechny“ bude motivací pro dopravce, aby věnovali dopravě osob se zdravotním postižením náležitou pozornost.

Svoji účast na konferenci potvrďte nejpozději do 15. září 2017 na adresu m.dvorak@nrzp.cz

Pro účastníky se sluchovým postižením bude zajištěno tlumočení do znakového jazyka a simultánní přepis mluveného slova. Konference se koná za finanční podpory Úřadu vlády ČR.

 

K cestě na konferenci Vám doporučujeme využít speciální veletržní vlak Českých drah, a. s., který pojede po trase Praha – Kolín – Pardubice – Česká Třebová – Svitavy – Brno Dolní nádraží – Výstaviště Brno a zpět.

Zvýhodněná zpáteční jízdenka v sobě zahrnuje i volnou vstupenku na veletrh REHAPROTEX a vlak zastavuje přímo před veletržním pavilonem A. Vyhnete se tak přestupování v Brně. Pro bližší informace o jízdním řádu a dalších podmínkách přepravy volejte tel.: +420 972 232 387, nebo pište na bludovskan@gr.cd.cz.

Mgr. Václav Krása, předseda NRZP ČR

 

.

 

 

 

 

 

 

Datum: 19.9.2017 12:15:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště