Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
5.-8.10. 2021

Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek

Paragolf ve středu 30. 10. v Emil sport aréně

 

Česká golfová asociace hendikepovaných (CZDGA) je spolek, který je od roku 2010 plnohodnotným členem České golfové federace a European Disabled Golf Association (EDGA) a spolupracuje i s dalšími národními i zahraničními sportovními autoritami. Cílem CZDGA je umožnit lidem s tělesným zdravotním postižením a jejich sociálnímu okolí (rodinným příslušníkům) přístup ke společné sportovní aktivitě – golfu. Pravidla, podle kterých se paragolf hraje, se nijak významně neliší od pravidel pro zdravé, a právě proto je paragolf jedním z mála sportů, který významně podporuje inkluzi a nabízí možnost společné hry zdravých i hendikepovaných.

Paragolf aktivně provozují hráči s nejrůznějšími druhy postižení zahrnujícími amputace končetin, vrozené či poúrazové parézy, vozíčkáře, smyslová postižení či neurologická onemocnění. Hráči s nejtěžší poruchou pohybového aparátu využívají speciální golfový vertikalizační vozík – Paragolfer, který umožňuje hru ze vzpřímené pozice.

CZDGA podporuje rozvoj paragolfu na všech výkonnostních úrovních. Od úplných začátečníků, kteří se s tímto sportem seznamují v rámci golfových akademií, probíhajících ve spolupráci se speciálními školami pro děti a mládež s tělesným a zdravotním postižením, přes vytváření vhodných technických a materiálních podmínek pro trénink nových zájemců, budování celorepublikové infrastruktury pro hru a propagaci paragolfu, organizaci turnajů na partnerských hřištích v rámci Českého poháru CZDGA Golf Tour, až k zajištění podmínek pro národní paragolfový reprezentační tým ČR, který se pravidelně účastní turnajů Světového poháru a Mistrovství Evropy.

Přijďte se na paragolf podívat ve středu 30. 10. 2019 od 10 do 13 hodin do Emil sport arény.

Více se o České golfové asociaci hendikepovaných dozvíte na webu www.czdga.cz nebo na jejím Facebooku.

Datum: 29.10.2019 16:05:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště