Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá různorodý doprovodný program

 

Jedním z významných partnerů veletrhu je Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Letošnímu ročníku veletrhu REHAPROTEX udělala svoji záštitu ministryně MPSV Jana Maláčová, se kterou se na akci můžete osobně setkat.

Ve středu 30. 10. 2019 pořádá projekt Politika stárnutí na krajích Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) diskuzi Kulatý stůl: Dobrá praxe v ČR i zahraničí s regionálními koordinátory všech krajů. Zástupci jednotlivých krajů zde budou prezentovat nabídku, jakou pro seniory v jednotlivých krajích dělají a plánují, co se osvědčilo a další poznatky z praxe. Diskuzního stolu se účastní i zástupce MPSV. Diskuze bude probíhat v sále Brno pavilonu A3 od 13 do 17 hodin.

Pro širokou veřejnost je určen také seminář Rodinný život, intimita a sexualita osob se zdravotním postižením. Ten se koná ve čtvrtek 31. 10. 2019 od 9 do 16 hodin v sále Morava pavilonu A3.

Ve čtvrtek proběhne na programovém pódiu od 13 do 14 hodin také prezentace dobrovolnictví. Na pódiu se vystřídají hned 4 vystupující se zajímavými tématy:

13:00 Mezinárodní camp dobrovolníků GO4PEACE, Brno, 2019
Dana Žižkovská, krajská koordinátorka za Jihomoravský kraj
13:15 Dobrovolnictví v Moravskoslezském kraji
Ing. Pavla Kasášová, krajská koordinátorka za Moravskoslezský kraj
13:30 Mary´s Meals Česká republika z. s.
Mgr. Kristína Třešková, koordinátorka v ČR
13:45 Čtecí babičky a dědečkové
Ing. Kateřina Jirglová, Mezi námi o. p. s. Praha

Po celou dobu veletrhu bude připraven také doprovodný program přímo na stánku MPSV. Probíhat zde bude sociálně právní poradenství. Budete si tam také moci vyzvednout Seniorskou obálku (I.C.E. karta), která vám může pomoci v situaci tísně či ohrožení života nebo se poradit o řešení své situace v souvislosti se stárnutím.

Datum: 29.10.2019 7:00:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště