Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Liga vozíčkářů bude radit, cvičit a sportovat

 

Liga vozíčkářů se tradičně účastní veletrhu REHAPROTEX a výjimkou není ani letošní ročník. Na svůj stánek zve všechny, které zajímá cokoliv z jejích služeb, nebo kteří se s lidmi z Ligy chtějí jen potkat, popovídat si, dozvědět se, co je nového nebo co v budoucnu Liga plánuje.

Liga se těší na všechny, kteří potřebují poradit s čímkoliv, co se týká života s hendikepem. Přítomný bude vždy zaměstnanec Ligy, který vás dokáže vyslechnout, poradit a správně nasměrovat. Poradna pro život s postižením bude v pohotovosti připravena odpovídat na jakýkoliv dotaz z oblastí: invalidní důchody, příspěvky a výhody pro OZP, příspěvky na péči, možnosti péče, financování kompenzačních pomůcek, pracovní uplatnění, vzdělávání, průkazy pro OZP a intimní poradenství.

Ve středu 30.10 od 11 do 12 hodin bude na stánku Ligy probíhat Cvičení s Ligou pod vedením Věrky Schmidové. Tato dlouholetá dopisovatelka newsletteru Ligy, rehabilitační sestra a vozíčkářka vám dokáže, že pohyb je skutečně pro každého, že má léčebné účinky a hlavně, že to může být dost zajímavá aktivita. Její cvičení vychází z vlastních zkušeností i z čínské medicíny. Jsou přizpůsobena lidem s různými typy postižení, ale své si v něm najdou i lidé zdraví, běžně pohybliví. Přijďte si zkusit něco nového nebo se zeptejte na rady a tipy, které by pomohli právě s vašimi zdravotními problémy. Věra takto úspěšně vede cvičení v Olomouci ve spolku Trend vozíčkářů a Liga se také chystá rozjet pravidelné cvičení a rehabilitace ve své nové tělocvičně.

V úterý 29. 10. a ve středu 30. 10. od 11 do 16 hodin si budete moc díky spolupráci Ligy s Českou federací Powerchair Hockey zkusit tento unikátní sport. Powerchair Hockey je týmová hra, kterou můžou hrát lidé s nejtěžšími formami tělesného postižení – kvadruplegici, lidé se svalovou dystrofií, těžkou formou DMO atd. Je to sport, který pomáhá objevit potenciál těm, kterým moc příležitostí k pohybu a rozvoji nezbývá. Bude vás tento sport bavit? Pojďte to zkusit!

Stánek S03 Ligy vozíčkářů najdete v pavilonu A2. Můžete za nimi přijít pro odborné poradenství, se zájmem o dobrovolnictví či jen tak, popovídat si. Na stánku budou prodávat výrobky centra denních služeb: levandulové pytlíčky, obrázky, květiny, které neuvadnou, skleničky na víno a jiné. Bude tam i osvědčená „plackovačka“. Vyrobit si tak budete moci originální placku anebo placku s již připraveným motivem. K vyzkoušení bude k dispozici také lehotříkolka a dětský handbike.

Více se o Lize vozíčkářů dozvíte na webu www.vozickar.com nebo na www.ligavozic.cz.

Datum: 26.10.2019 20:02:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště