Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

LB Bohemia představí jedinečný elektrický polohovací systém TurnAid

 

Polohování u imobilních pacientů je tou nejlepší prevencí vzniku dekubitů, kterou známe. Existují dobré a kvalitní antidekubitní matrace, ale i na těch je třeba ležící polohovat. V případě, že se jedná o jedince vyšších váhových kategorií, je polohování noční můrou každého ošetřovatelského personálu.

 

Dánská společnost TurnAid vyvinula jedinečný elektrický polohovací systém navíjející soustavy bočnic. Po řadě zdokonalení a klinických testů, je prostřednictvím společnosti LB Bohemia s. r. o. tento unikátní systém nyní dostupný také v ČR a na Slovensku.

TurnAid je zdravotnická pomůcka, která umožnuje bez jakékoliv námahy otočit či posunout pacienta jen pomocí speciálního systému navíjení plátna. Systém kombinuje základní funkce bočnic a elektricky řízené navíjecí soustavy. Lze jej jednoduše připevnit na běžná pečovatelská lůžka, používaná ve zdravotnických zařízeních i v domácí péči.  

 Ulehčuje polohování pacientů v rámci prevence vzniku dekubitů, pomáhá s hygienou a v neposlední řadě také s přesunem pacientů z lůžka. Nosnost tohoto unikátního systému je až 200 kg.Ovládání je velmi lehké a intuitivní. Podle barevného označení navíjející cívky personál vždy ví, kterou stranu ovládá. Lze si také vybrat mezi ručním a nožním ovladačem, který pečovatelkám a sestrám uvolní ruce. Bočnice jsou lehce sklopitelné pod úroveň matrace a umožňují tak plynulý přesun na převozový nebo invalidní vozík.

Výhodou tohoto systému pro zdravotnická zařízení je jednoduchá montáž a demontáž na lůžko a tím pádem i možnost použít systém u více pacientů na oddělení. Součástí systému jsou dvě bočnice s integrovaným elektrickým navíjecím systémem (pravá a levá strana), řídící jednotka s kabely vedoucí k motoru, držák a ruční ovladač, jedno navinovací třímetrové a lehce vyměnitelné plátno a jedno speciální kluzné plátno.

 Lepší než tisíce slov je si systém vyzkoušet. Přijďte na náš stánek v pavilonu A1 na stánek 077 a sáhněte si na budoucnost v polohování pacientů. Těšíme se na Vás. A nebo se podívejte na naši videoukázku.

Chybět nebude ani workshop polohování pacientů každý den vždy od 11–12 hod. a od 14–15 hod.

Více informací naleznete již nyní na našich stránkách www.lbbohemia.cz nebo www.kompenzacni-pomucky.cz


 

Datum: 5.9.2017 17:33:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště