Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Informace o zvláštním vlaku s názvem REHAEXPRES

 

Tento zvláštní vlak bude vypraven z hlavního nádraží v Praze dne 19. 9. 2017 na veletrh REHAPROTEX. Vlak vyjede z Prahy hlavního nádraží v 6:15 hodin a bude mít tyto zastávky: Praha hlavní nádraží, Kolín, Pardubice hlavní nádraží, Česká Třebová, Svitavy, Brno Dolní nádraží a nakonec Brno Výstaviště. Vlak nebude zastavovat ve stanicích Blansko, ani na hlavním nádraží Brno. V Brně Židenicích budou moci další lidé přistoupit na 1. nástupišti, 6. kolej. V Brně by měl být vlak krátce po 10 hodině a odjezd zpět do Prahy bude přibližně v 16:00 hodin s tím, že vlak by měl přijet na hlavní nádraží v Praze okolo 20:00 hodiny.

Ve všech stanicích vlak zastaví na cca 5 minut – takto krátký pobyt i pro případy nástupu vozíčkářů je možný jen díky použití nízkopodlažního vlaku  InterPanter. To znamená, že vlak nemá zdvihací plošinu, ale nájezdovou rampu, což je samozřejmě podstatně rychlejší.

Vlak bude uveden v informačních systémech stanice, aby cestující našli správné nástupiště a správný vlak. Hlášen bude jako Uzavřený zvláštní vlak pro předem objednanou skupinu osob. Pokud ovšem i tak nastoupí někdo, kdo objednán nebyl, a bude volná kapacita vlaku, tak mu bude jízda umožněna a uhradí standardní jízdné dle Tarifu ČD, na které prokáže nárok.

Pokud však bude kapacita pro vozíčky vyčerpána, pak nebude předem neobjednaný člověk na vozíku moci do vlaku nastoupit. Proto je nutné, aby všichni byli řádně předem nahlášeni.

Zájemci budou přihlášky posílat na GŘ ČD se svými požadavky na objednávku na paní Naďu Bluďovskou email: bludovskan@gr.cd.cz, telefon: 972 232 387, a to od 31. 7. 2017 do 10. 9. 2017. Telefon je však možné použít k objednání přepravy pouze v nejnutnějším případě, pokud nemají zájemci k dispozici email.

Objednávka musí obsahovat následující údaje:

  1. Jméno a příjmení Cestujícího ZTP nebo ZTP/P – přeprava za Zvláštní tarif
  2. Jméno a příjmení Průvodce ZTP nebo ZTP/P – přeprava ZDARMA
  3. Jméno a příjmení Spolucestujícího 1 – přeprava za Zvláštní tarif
  4. Jméno a příjmení Spolucestujícího 2 – přeprava za Zvláštní tarif
  5. Přeprava na vozíku – ANO/NE
  6. Typ vozíku – elektrický / mechanický
  7. Cestující na vozíku zvládne použít WC, na které není možné vjet s vozíkem – ANO/NE
  8. Cesta TAM i ZPĚT – ANO/NE
  9. Cesta jen TAM – ANO/NE
  10. Cesta jen ZPĚT – ANO/NE

Paní Naďa Bluďovská následně zadá do objednávkového systému a případně provede korekci objednávky přímo s cestujícími.

Informace o schopnosti vozíčkáře použít WC vozíkům nepřístupné nám pomůže ve směřování cestujících do konkrétních vozů vlaku InterPanter. Upozorňujeme, že do prostoru, u kterého je WC pro vozíčkáře, se vejde maximálně 8 lidí na vozících. Tito lidé se tedy dostanou na WC i s vozíky. Na druhou plošinu u „normálního“ WC, se vejde maximálně 6 lidí na vozících, ale s vozíky není možné na WC vjet. To znamená, že tito lidé na vozících musí být schopni udělat několik kroků, aby se na WC dostali.

Kapacita vlaku je omezená (185 míst pro sedící cestující a maximálně 14 míst pro vozíky). Objednávky budou přijímány postupně dle času jejich doručení a bude jim vyhověno pouze do vyčerpání kapacity vlaku! V případě velkého zájmu jsme již jednali s ČD o případném posílení vlaku.

Zvláštní jízdné


Cestující ZTP
Cestující ZTP/P a průvodce
Spolucestující 1 + 2 bez průkazu ZTP (ZTP/P)
Praha – Česká
Třebová – Brno
výstaviště a zpět
99 CZK
99 CZK (průvodce 0 CZK)
99 CZK
Česká Třebová – 
Brno výstaviště a zpět
59 CZK
59 CZK (průvodce 0 CZK)
59 CZK                                                                                                            

 

Cestující mimo vyhlášené zvláštní jízdné zaplatí jízdné dle tarifu TR 10.
Cestující uvedený jmenovitě na seznamu REHAEXPRES má nárok na přepravu za výše uvedené Zvláštní jízdné (průvodce ZTP/P standardně zdarma) a nehradí vstupné na veletrh REHAPROTEX (vstup zdarma pouze pro ty, kdo budou uvedeni na seznamu). 

Kapacitou pro vozíky myslíme především cestující na elektrických vozících, neboť cestující na mechanických vozících většinou dokáží přesednout na sedadlo a tyto mechanické vozíky je možné složit. Vozík pak nezabírá prostor nástupních plošin vlaku. Reálně je možné, aby se jízdy účastnilo více než 14 lidí na vozících. 

Z Brno Dolní nádraží (vlaková cesta mimo nástupiště!) až na brněnské výstaviště bude InterPanter tažen diesel lokomotivou, částečně „po silnici“ ulicemi Brna za standardního doprovodu Policií ČR. Rychlost vlaku 10 km/h.

Výstup/nástup cestujících a vozíčkářů na BVV je zajištěn přes provizorní dřevěné a pro tento účel speciálně postavené nástupiště.

Časy nástupu v jednotlivých vlakových stanicích budou upřesněny. Objednat si cestu vlakem u paní Bluďovské můžete od 31. 7. 2017.

 

 

 

 

Datum: 7.9.2017 8:50:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště