Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
5.-8.10. 2021

Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek

Florbal vozíčkářů ve čtvrtek 31. 10. v Emil sport aréně

 

Florbal vozíčkářů je atraktivní, technická a především kolektivní hra. Florbal vozíčkářů je ojedinělý tím, že hráčská družstva mohou být smíšená; společně mohou hrát muži i ženy. Hrají proti sobě dvě družstva, v každém pět hráčů v poli a brankář. Hrací plocha má rozměry 40 x 20 m (délka x šířka). Česká florbalová liga se hraje 3 x 15 minut. Hráči hrají na speciálních sportovních vozících, který je chrání před nárazy a převrácením.

Florbal vozíčkářů má zcela stejná pravidla jako florbalu nehendicapovaných až na pár dodatků jako je hraní pod vozíkem, možnost brankáře hrát s hokejkou nebo výška hraní vysoké hokejky. Je zakázán tvrdý kontakt s protihráčem: sekání, hákování, nadzvedávání hokejky, držení a úmyslné narážení do soupeřova vozíku.

V ČR zastřešuje tento sport Česká florbalová liga vozíčkářů. Účastní se jí 7 týmů z celé republiky a jeden polský. V základní skupině se hraje systémem každý s každým tři krát, a poté 6 nejlepších hrají play-off.

V rámci Emil sport arény se setkáte s týmem Bulldogs Brno, který je součástí České florbalové ligy vozíčkářů od roku 2011.

Tým Bulldogs Brno můžete sledovat na jejich Facebooku. O florbalové lize vozíčkářů se více dozvíte na webu České federace florbalu vozíčkářů www.florbalvozickaru.cz.

 

Přijďte se na florbal vozíčkárů podívat a vyzkoušet si ho ve čtvrtek 31. 10. 2019 od 13 do 16 hodin do Emil sport arény.

Datum: 31.10.2019 8:02:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště