Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
31.5. - 3.6. 2017

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

PYROS-ISET 2017 v číslech

 

Vystavovatelé - PYROS, ISET

  • 127 firem ze 16 zemí
  • 35 % ze zahraničí

Největší zahraniční účasti
Čína, Německo, Slovensko

Přehled zastoupených zemí
Česká republika, Čína, Francie, Itálie, Kanada, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Rakousko, Slovensko, Švédsko, Švýcarsko, Taiwan, USA, Velká Británie

Návštěvníci - IDET, PYROS, ISET

  • Celkem 32 828 návštěvníků z 48 zemí
  • 1 184 registrovaných odborných zahraničních návštěvníků

Preference odborných návštěvníků
IDET 76,1 %, PYROS + ISET 23,9 %

Akreditovalo se 223 novinářů z 10 zemí.

Nejvíce zahraničních návštěvníků přijelo ze Slovenska, Polska, Rakouska, Německa a Turecka.

Den bezpečnosti 3. 6. 2017 navštívilo 6 522 návštěvníků.

Návštěvníci přijeli z těchto zemí
Belgie, Brazílie, Bulharsko, Česká republika, Čína, Dánsko, Egypt, Filipíny, Finsko, Francie, Chorvatsko, Indonésie, Irsko, Itálie, Izrael, Japonsko, Jihoafrická republika, Jižní Korea, Kanada, Kazachstán, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Makedonie, Moldavsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Pákistán, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Rwanda, Řecko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Spojené arabské emiráty, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Togo, Turecko, Ukrajina, USA, Velká Británie

Řekli o veletrzích IDET, PYROS a ISET 2017

 

Miloš Zeman, prezident České republiky
Pozvání na IDET jsem přijal rád, protože se domnívám, že zbrojní průmysl je průmysl jako každý jiný a zbrojní exportéry je třeba podporovat jako každé jiné.

Martin Stropnický, ministr obrany České republiky
Armáda a Ministerstvo obrany ČR na IDETu výrazně spolupracují, beru to jako samozřejmost a především budu rád, když IDET navštíví co nejvíce občanů. IDET má několik rozměrů a nejprve chci říci, jak je nesmírně důležité, aby naši občané věděli, že mají armádu, co dělá, jak je vyzbrojená - aby věděli, na co jdou jejich daně. V současné poměrně složité bezpečnostní situaci je to o to důležitější. Veřejnost se na IDETu může podívat, jakou techniku armáda používá, a současně je to příležitost seznámit se s nabídkou českých firem. Zbrojní průmysl je technologicky velmi náročný, má vysokou přidanou hodnotu a vyžaduje specialisty, což posouvá výrazně dopředu celý průmysl. Proto jsem rád, že tady naše firmy vystavují a že mnohé z nich jsou naši partneři. Z mnoha důvodů, i strategických, protože v případě konfliktu bychom potřebovali být saturováni z domácích zdrojů. Všechno, co se u nás vyrábí a je v potřebné kvalitě a slušné ceně, pořizujeme doma, a také proto je IDET významný.

Josef Bečvář, náčelník Generálního štábu Armády ČR
Armáda je na veletrhu IDET přítomna každý ročník. Letos jsou zde necelé tři stovky vojáků, kteří podporují výstavu, a padesát kusů techniky, ať už pozemních nebo vzdušných sil. Je to dobrá příležitost ukázat, kam se armáda dostala a jaké používá prostředky. Veřejnost může posoudit, jakým způsobem jsou vynakládány finanční prostředky na obranu státu. A cítíme se tu opravdu jako doma.

Jiří Kuliš, generální ředitel, Veletrhy Brno, a.s.
Ideální svět dobra bohužel neexistuje. Proto musí existovat armáda, bezpečnostní složky i bezpečnostní veletrhy. Věřím, že veletrhy IDET/PYROS/ISET přispějí k posílení naší bezpečnosti.

Jiří Hynek, prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR
Na veletrhu jsme podepsali dohodu mezi AOBP a maďarským protějškem, tedy Maďarskou asociací obranného a bezpečnostního průmyslu, s cílem úzce spolupracovat. Také na Česko-rakouském fóru jsem vyzval rakouské kolegy, aby se přidali k tomuto podpisu a podpořili nás v našich snahách. Obávám se současné myšlenky Evropské komise zřídit Evropský obranný fond a jeho dopadu na malé a střední podniky v malých zemích. Chceme chránit náš průmysl a vyzvat další země, jako je Rakousko, Slovensko nebo Slovinsko, abychom společně vytvořili protiváhu tlakům velkých koncernů.

Miroslav Tóth, vedoucí Odboru cizinecké policie, Krajské ředitelství Policie Jihomoravského kraje
Policie České republiky zaměřila svoji letošní výstavu na představení specifické práce Služby cizinecké policie, která není pro běžného občana tak viditelná. Pod pracovním názvem Migrace jsme chtěli veřejnosti představit, jakou techniku využíváme při ochraně státní hranice a jak by fungovalo, kdybychom zadrželi skupinu běženců. Největší zájem byl o to vyzkoušet si techniku v registračním místě, které jsme zřídili v naší expozici. IDET byl z našeho pohledu úspěšný, přišlo sem hodně návštěvníků a hodně mladých lidí se také ptalo na práci u policie. Měli jsme tu i personalistu z Policie ČR.

Milan Kladníček, ředitel Městské policie Zlín a předseda Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a Hlavního města Prahy
Na bezpečnostních veletrzích v Brně představuje svoji rozmanitou činnost městská policie ze šestnácti měst České republiky. Na první pohled je zřejmé, že potřeby i vybavení strážníků se liší podle lokality, kde působí. Měli jsme možnost prezentovat jednotlivé městské policie statutárních měst široké veřejnosti i odborníkům z bezpečnostních sborů, což považuji za velmi důležité. Je to poprvé za 25 let, co jsme takto společně přistoupili k této formě prezentace.

Fethi Etem, první tajemník Tureckého velvyslanectví v Praze a zástupce velvyslance
Účastníme se různých veletrhů obranného průmyslu po celém světě, přičemž IDET je pro nás jedním z prominentních. Turecko s Českou republikou spolupracuje v rámci NATO a současně firmy našeho obranného průmyslu individuálně kooperují. Turecko nakupuje lehké zbraně české výroby velmi dlouho, již od dob Československa. Naše spolupráce tedy není ničím novým. Těší nás, že jsme pravidelnými účastníky veletrhu IDET a letos zde budeme dokonce jako partnerská země. To potvrzuje důraz, který přikládáme spolupráci mezi Českou republikou a Tureckem, a to ve všech oblastech včetně obranného průmyslu.

Dušan Navrátil, zmocněnec vlády pro kybernetickou bezpečnost
Rád bych ocenil středoškolskou soutěž v kybernetické bezpečnosti. Potýkáme se s obrovským nedostatkem lidí, odborníků na IT, proto je dobře začít u středních škol a doufám, že to bude pokračovat i u vysokých.

 

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště