Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
9.-12.6. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

Vodotěsné obleky pro hasiče a záchranáře v EU

 

Vodotěsný pracovní oblek vhodný pro zásahy hasičů, policie, leteckých záchranářů a vodní záchranné služby v drsných klimatických podmínkách Agama-work prezentuje na veletrhu PYROS v pavilonu F firma AGAMA. Je vyroben z trilaminátového materiálu s vnější cordurovou tkaninou. Ta je mimořádně odolná proti otěru.

„Jde o nový model z řady suchých pracovních obleků. Jeho výhodou je rychlé schnutí a oblek je snadno dekontaminovatelný. Vyrábí se ve dvou variantách, těžší a lehčí. Je o ně velký zájem, a to nejen pro kvalitu, ale též pro příznivou cenu,“ uvedla jednatelka firmy Michaela Greplová. Konstrukci obleku tvoří teleskopické torzo, při kterém se jeho délka přizpůsobuje délce těla uživatele, aniž by mu byl omezen pohyb. Švy obleku šité ze spodní strany jsou zažehlovány speciální vodotěsnou páskou. Totéž platí o zipu umístěném na přední straně obleku.  Obleky se vyvážejí do zemí EU, zejména Rakouska, Slovenska a Německa.

Firma také dodává oblek Agama-aquatic.  Podle Greplové byl vyvinut na základě zpětné vazby uživatelů a požadavků na rychlé oblékání. Jde o vodotěsný odlehčený oblek určený pro zásahy ve vodě. Je opatřen holínkami, kalhoty jsou vodotěsné a oděru odolné, vhodné pro profesionální a dobrovolné hasiče, záchranáře, ale též pro širokou veřejnost. Používá se v případě povodní, při čerpání vody ze sklepů, prohledávání zatopených prostor apod. Navíc částečně odolává i vodě kontaminované ropnými produkty. Lze jej využít do teploty mínus 15 stupňů Celsia.

Firma AGAMA je ryze českou firmou a také největším českým výrobcem potápěčských nebo pracovních suchých obleků. Nabízí různé varianty – od ekonomické, až po obleky s nejvyšším komfortem pro náročné uživatele.

Datum: 20.5.2015 8:40:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Současně také

IDET
9.–11. 6. 2021


ISET
9.–12. 6. 2021

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště