Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
26.-29.5. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

THT Polička dodává požární vozidla do 22 zemí světa

 

THT Polička s.r.o. je největším výrobcem požárních automobilů v ČR s roční produkcí více než 200 vozidel. Disponuje výrobními prostory o ploše 78 000 metrů čtverečních a vlastní vývojovou a konstrukční základnu. Speciální automobily prezentuje v pavilonu F na veletrhu PYROS.


„Expozice je rozdělena na dvě části, a to automobily na podvozcích SCANIA a na podvozcích Tatra. Je to určité srovnání dvou podvozků, mezi nimiž se mohou hasiči rozhodnout. Prakticky jde o standardní typy. Podvozky mají různou průchodnost terénem, například vysokou brodivost. Lze je použít k zásahům i evakuaci osob ve zvýšených vodách až do výše 1,5 metrů vody, což je opravdu až nepředstavitelná záležitost,“ uvedl Ing. Stanislav Červený, ředitel společnosti. Jak upřesnil, kromě toho společnost vyrábí vozidla na zakázku pro specifické podmínky dle přesného technického zadání včetně vybavení. Je pravda, že současná bezpečnostní situace ve světě vyvolává potřebu dalších nových požadavků. Proto se propojuje záležitost ryze požární s vysokou bezpečností vozidel.

Nosným výrobním programem THT je výroba různých modifikací požárních automobilů, vozidel a kontejnerů pro technické zásahy, likvidaci ekologických havárií a speciálních vozidel dle požadavků zákazníků. V oblasti požárních vozidel jsou nejrozšířenější nástavby na tuzemských podvozcích TATRA, ale sortiment společnosti zahrnuje řadu dalších světových značek podvozků, např. Mercedes-Benz, Iveco, Scania, MAN, Renault, Avia, Ford, Mitsubishi, Toyota a další. Výroba požární techniky zaujímá v produkci firmy THT prioritní místo a v této oblasti má mnoho zkušeností s vývojem a konstruováním těchto speciálních vozidel. Veškeré konstrukční práce jsou prováděny pomocí počítačové techniky v 3D CAD systému, což zajišťuje vysokou kvalitu výsledné práce. Rovněž dílenské zpracování odpovídá evropskému standardu a jednotlivé celky i kompletní vozidla jsou v průběhu výroby několikrát kontrolovány odbornými pracovníky z útvaru řízení jakosti a podrobují se náročným zkouškám v podnikové zkušebně.

Velká pozornost je rovněž věnována protikorozním úpravám. Z tohoto důvodu byly zavedeny nové progresivní technologie (výroba nástaveb z hliníkových profilů nebo z polyesteru vyztuženého skleněnými vlákny, oplechování karoserií nástaveb hliníkovými plechy při použití technologie lepení, používání kvalitních akrylátových barev, nástřik spodních částí nástaveb a dutin speciálními ochrannými přípravky), což zaručuje podstatné zvýšení kvality a prodloužení životnosti vozidel. Samozřejmostí je kromě samotné výroby požárních automobilů i zabezpečení komplexních servisních služeb, odborných školení a dodávek náhradních dílů. Doplňkovým programem THT je výroba armatur a požárního příslušenství. Naše podniková prodejna nabízí široký sortiment armatur a požárního příslušenství rovněž od mnoha tuzemských i zahraničních výrobců, včetně vybavení pro požární sport. V současnosti má firma 290 zaměstnanců a roční obrat z prodeje požárních vozidel dosahuje hodnoty 530 miliónů Kč. Požární automobily vyrobené v THT Polička, s.r.o. používají hasiči ve 22 zemích světa. Cílem je rozšiřovat prodej do dalších oblastí a uživatele vozidel přesvědčit, že si THT zaslouží přední místo mezi světovými výrobci požární techniky.

Datum: 1.6.2017 14:33:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Současně také

IDET
26.–28. 5. 2021


ISET
26.–29. 5. 2021

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště