Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
9.-12.6. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

Speciální systémy pro hašení žhavých částic

 

Systém detekce a hašení jisker a žhavých částic německé firmy GreCon řady BS7, hlásiče GreCon a speciální hlásiče jiných výrobců, požární uzávěry GSB FIRESAFE a ochranu proti výbuchu REMBE prezentuje ve své expozici v pavilonu F firma INTE, s.r.o.

„Zajímavý je systém GreCon, který byl speciálně vyvinut a zkonstruován pro detekci a potlačení možných zdrojů požáru v odsávacích a dopravních potrubích, filtrech, silech, bunkrech a dalších dopravních systémech,“ řekl majitel firmy František Krejčí. Zařízení umožňuje detekci jisker a žhavých částic, jejich hašení nebo separaci v potrubích a ostatních dopravních systémech. Zabraňuje proniknutí jisker a žhavých částic do filtrů a sil, kde by mohly způsobit požár nebo výbuch. Systém sestává z automatických hlásičů citlivých na infračervené světlo, ústředny s hlídanými linkami a odpovídajícími výstupy, hasicích zařízení, potrubních uzávěrů apod. Lze jej doplnit dalšími prvky dle potřeby a požadavků zákazníka. Ústředny GreCon umožňují ovládání návazných zařízení přímo, nebo přes systémy MaR a propojení na nadstavbový systém nebo PCO.

Projektování, montáž a údržba je prováděna podle Technických podmínek TP-I-GC a podnikové normy. GreCon je v České Republice schválen autorizovanou osobou AO 216 PAVUS, a.s. Praha. „Firma GreCon vyvinula několik variant vlastních IR hlásičů jisker a žhavých částic, ale zahrnula do svého systému i několik špičkových hlásičů jiných výrobců, jako multisenzorový hlásič požáru / detektor výbuchu MEX-3 švýcarské firmy INCOM, nebo IR/UV hlásič plamene X5200 americké firmy DETRONICS, hlásičů plynů hoření GSME německé firmy GTE ADICOS a dalších systémů hašení a separace. GreCon vyrábí také speciální měřící systémy se zaměřením na výrobu lisovaných desek. INTE  je oficiálním zástupcem společnosti GreCon pro Českou republiku.

K dalším exponátům patří multisenzorový hlásič požáru/detektor výbuchu MEX-3. Skládá se ze dvou nezávisle pracujících keramických tlakových článků. Ty převádí tlak působící u membrán kapacitním způsobem na napěťové signály, které se vysílají do připojené krabice FAB-3. Jejich přenos probíhá nezávisle pomocí dvou vodičů. Křemíková fotodioda dokáže rozpoznat otevřený oheň v blízkosti vlnové délky infračerveného záření (asi okolo 900 nm). V případě výskytu poplachového signálu se spustí elektronika FAB-3 a vyšle poruchový signál.

„Systémy si objednávají kromě hasičů i firmy a naše společnost je projektuje a formuje na míru,“ doplnil Krejčí. Společnost INTE, s.r.o. vznikla v roce 1998 s cílem navázat na úspěšnou činnost ve firmách PSG-International, INTE a PSG-INTE.Zaměřuje se především na systémy detekce a potlačení požáru technologických zařízení a systémy detekce a hašení jisker GreCon. Realizaci zakázky zajišťuje od nabídky, přes projektovou dokumentaci, montáž, revize/kontroly, zprovoznění, až po záruční a pozáruční servis.

Datum: 19.5.2015 11:46:00

Současně také

IDET
9.–11. 6. 2021


ISET
9.–12. 6. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště