Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
26.-29.5. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

První prezentace fúze firem Agrotec a Magirus

 

Nejdelší kloubový žebřík na světě prezentovala na veletrhu PYROS na volné ploše před pavilonem F společnost AGROTEC. „Jako Agrotec se představujeme na veletrhu poprvé ve spojení s firmou MAGIRUS, která je německým výrobcem požární techniky,“ řekla Miloslava Jánská, manažerka pro požární techniku.

Nejdelší žebřík má 42 metrů a systém samostatného výsuvu značky MAGIRUS. Vhodný je pro hasiče v závratných výškách v moderních metropolích a urbanistických aglomeracích. Vyznačuje se aktivní a pasivní bezpečností pomocí pokročilé počítačové technologie. Citlivá točnice s regulací náklonu pracuje bez jakéhokoliv dodatečného seřízení. Zařízení je maximálně spolehlivé díky digitálnímu zpracování signálu. Na žebřík se snadnou nastupuje a vystoupení je po záchranném výtahu s automatickými spouštěcími kolejnicemi až na zem.

 Firma dodává i další řadu automobilových žebříků. Jde například o plně automatické otočné žebříky. Díky moderním hydraulickým zařízením a inteligentní řídící monitorovací technice umožňují současně různé pohyby. Dodávají se s pracovní výškou 27 m, 32 m, 39 m, 42, 55 a 60 m. Všechny jsou v kloubovém provedení.

V expozici jsou k vidění tzv. prémiové vozy určené pro jakýkoliv zásah hasičů. Mají kompletní vybavení pro hašení požárů a pro technické zásahy. Kabiny pro posádku jsou  v celoocelovém nebo hliníkovém provedení. V kabině může sedět řidič plus pět hasičů nebo řidič a osm hasičů. Jsou opatřeny halogenovými světlomety a osvětlovacím pneumatickým stožárem. Zajímavé je multiúčelové vozidlo pro všechny druhy zásahů. Jde o extrémně mnohohasicí vůz s vestavěnou nádrží a enormně velkým úložným prostorem. Hodí se zejména pro hašení požárů v terénu mimo zpevněné silnice a v nesjízdném terénu. Umožňuje to podvozek s pohonem na všechna kola a krátký rozvor kol.

Datum: 21.5.2015 8:34:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Současně také

IDET
26.–28. 5. 2021


ISET
26.–29. 5. 2021

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště